Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 9.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Osobní propadla na jevišti i nová podlaha baletního sálu. Divadlo přes prázdniny modernizovalo

Kultura

26.8.2019

Autor: roc

Během léta vystřídali umělce na jevišti dělníci. Prázdninové práce probíhaly tentokrát především pod pomyslnými prkny, jež znamenají svět, významné proměny se ovšem dočkal také baletní sál ve třetím patře divadelní budovy.

Moravské divadlo. Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Po loňské instalaci dvou jevištních stolů do zadní části jeviště došlo letos k instalaci dvou kusů mobilních osobních propadel, která umožní flexibilnější využití scény. „Osobní propadla jsou zcela nezbytná pro realizaci některých klasických her, například Rusalky. Zároveň je nutné, aby možnost příchodů a odchodů pod jeviště splňovala všechny předpisy v oblasti Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Nyní může herec zmizet pod jevištěm nebo naopak vystoupat až do dvoumetrové výšky,“ sdělil ředitel divadla David Gerneš. Více než dvoumilionové náklady uhradilo divadlo z vlastního investičního a rezervního fondu. V prostoru pod jevištěm došlo také k modernizaci regulace scénického osvětlení. „Jedná se o přechod z analogového na digitální řízení,“ uvedl vedoucí scénického odboru Bohuslav Kraus. Úprava v ceně přesahující milion korun byla rovněž použita z investičního a rezervního fondu divadla.

Rušno bylo už od konce června ve třetím patře divadelní budovy, kde se nachází baletní sál. „Stávající dřevěná podlaha včetně tanečního povrchu byla demontována a nahrazena speciální podlahou z odpružených tanečních panelů,“ popsal provozně technický náměstek Rostislav Czmero. „Mám velkou radost z toho, že od nové sezony má náš soubor novou podlahu, což ocení při každodenní dřině především tanečníci,“ doplnil umělecký šéf baletního souboru Michal Štípa. Náklady na výměnu podlahy vyšplhaly k 800 tisíc korunám a divadlo je uhradilo z vlastních zdrojů.

Během prázdnin došlo v divadle také k instalaci vstupní čistící zóny před vstupem do foyeru, čištění fasády provozní části divadelní budovy či k broušení a nátěru podlahy na jevišti.

Moravské divadlo Olomouc odstartuje novou sezonu v neděli 1. září ve 20 hodin slavnostním galavečerem spojeným s předáním cen za nejlepší umělecké výkony.

roc

Reklama

Taneční skupina RYTMUS Olomouc

Katalog firem » Sport » Tanec, taneční školy

Hlavním zaměřením taneční skupiny je disco dance, show dance, modern dance, jazz dance a street show. Taneční skupina vznikla již v roce 1986 a za tu dobu má mnoho tanečních úspěchů. V ČR...