Reklama

Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav, venku je 11.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoučtí judisté získali čtyři tituly Mistrů České republiky v kategorii mužů a žen

Sport

13.5.2019

Autor: asu

Letošní Mistrovství České republiky v judu se konalo v Jablonci nad Nisou. Kategorie dospělých mužů a žen není v oddílu Judo klub Olomouc sice tou nejrozsáhlejší, nicméně tvrdá práce a vytrvalý trénink se zúročily a Olomoučané získali v této kategorii čtyři mistrovské tituly.

Foto: Judo klub Olomouc

Krásným překvapením byla výhra mladičké Markéty Prusenovské. Ta trénuje v Olomouci již jeden rok a za tu dobu se vypracovala na závodnici mezinárodní úrovně. Na mistrovství republiky se jí povedlo urvat tři zápasy ve váhové kategorii do 52 kg.

Extraligový závodník a reprezentant Václav Kovář dominoval v kategorii do 66 kg. Jako nasazená jednička se probojoval až do finále s libereckým judistou Karlem Buriánkem. Tito dva závodníci spolu často trénují v Hradci Králové u olympionika Pavla Petřikova, a tudíž byl jejich zápas dost vyrovnaný. Zlato však cinklo na olomoucké straně.

Přechod do vyšší váhové kategorie a pět vzájemných duelů čekalo reprezentantku Renatu Zachovou. Ta platí v současnosti za vycházející českou superstar, která dokonce získala v roce 2018 titul vicemistryně Evropy do 23 let. Všechny soupeřky ve váze do 70 kg položila na plná záda před koncem časového limitu.

Foto: Judo klub Olomouc

Ve váze do 100 kg se představil David Klammert, který obsazuje přední příčky ve světovém ranking listu a naplno reprezentuje Českou republiku v zahraničí. Po probojování do finále se utkal s pražským judistou Tomášem Knápkem, se kterým také často trénuje v Praze na hale Folimanka, která je považována za hlavní centrum mužské dospělého juda.