Reklama

Čtvrtek 21. června 2018, svátek má Alois, venku je 17.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoučtí biketrialisté uspěli v Evropském poháru a těší se na domácí šampionát

Sport

29.5.2013

Autor: amb

O víkendu se ve slovenském Zariečí konalo první kolo Evropského poháru v biketrialu a závodníci Biketrial klubu Olomouc si domů přivezli hned tři medaile. Tento víkend nebudou olomoučtí borci chybět na startu mistrovství republiky v nedaleké Velké Bystřici a opět očekávají úrodu cenných kovů.

Padesát jezdců z šesti zemí se muselo ve slovenském Záriečí během prvního podniku letošního Evropského poháru v biketrialu vyrovnat nejen s náročnými tratěmi, ale i vytrvalým deštěm, který obtížnost celého závodu ještě zvýšil. V silné české výpravě nechyběli ani zástupci olomouckého klubu a z celkem patnácti českých medailí vybojovali tři cenné kovy - dvě stříbra Matěje Popelky v juniorech a Lukáše Janky v minimech a bronz Venduly Zapletalové ve feminách. Druhé, závěrečné kolo Evropského poháru se pojede 15. června v Novém Veselí na Vysočině.
Šance na další úspěch pro olomoucké závodníky je blízko, protože třetím závodem bude už tuto sobotu pokračovat domácí mistrovství a přebor České republiky v biketrialu. Závod se koná ve Velké Bystřici a start je situován na Zámecké náměstí, kde budou připraveny i čtyři divácky atraktivní sekce z umělých překážek. Zbývající část kontrolních úseků bude v přírodním areálu Skalka. Bojovat se bude kromě medailí i o cenné nominační body do letošní reprezentace. "Novinkou v letošním roce je to, že zúčastnit se mohou i začínající jezdci a noví zájemci o tento sport, pro které je vypsána zvláštní soutěž," zve případné budoucí členy předseda Biketrial klubu Olomouc Radek Janka.

amb

Reklama

Česká pojišťovna a.s.

Katalog firem » Finance » Pojišťovny

Nabízená pojištění - Životní pojištění - Úrazové pojištění - Důchodové pojištění - Penzijní připojištění - Povinné ručení a havarijní pojištění - Pojištění ...