Reklama

Neděle 18. srpna 2019, svátek má Helena, venku je 30.6 °C

Olomouckým veslařům se dařilo na prestižních závodech v Praze

Sport

12.6.2019

Autor: red

Druhý červnový víkend se konal v Praze již 106. ročník Primátorských osmiveslic a nechyběla ani početná výprava olomouckých veslařů.

Foto: Archiv klubu

Nejlépe se dařilo dorostencům, kteří měli ve startovním poli hned dvě posádky. Čistá olomoucká osma se sice neprobojovala do dalších bojů a skončila v opravné jízdě. Suverénní jízdu ale předvedla osma složená ze závodníků Olomouce, Přerova a Otrokovic. Nezaváhala ani v jednom ze závodů a naprosto s přehledem si dojela pro zasloužené vítězství. Originální medaile si na krk pověsili Petr Čížek, Michal Grivalský, Jan Řezáč a Filip Snášel.

Téměř povinností byla obhajoba primátorských vítězství pro veterány. Na předchozí úspěchy tak v kategoriích masters navázaly ženy Pavlína Žižková, Vendula Večeřová a Blanka Vařeková ve společenství moravských oddílů, stejně jako olomoucká posádka mužů masters vedená Lubošem Zapletalem, za kterého usedli Martin Polášek, Karel Nevřala, Radek Vyhnálek, Milan Revay, Radim Hlavica, Ladislav Řoutil, Edvard Kožušník a kormidelník Martin Třetina. Nechyběl ani nejstarší olomoucký aktivní závodník Jiří Urban, který bral první místo s kolegy z moravských oddílů v kategorii nad 70 let.

Úspěšné byly také dorostenky Jana Slepičková, Adéla Brokešová a kormidelnice Kateřina Domesová, které se probojovaly do finále a umístily se na konečné třetí příčce, když druhá příčka jim unikla o pouhých 0,4s.

Poslední olomouckou posádkou, která se představila ve velkém finále byly žačky starší Grossertová, Manová, Holčáková, Hrubá, Hockaday, Uličná, Slepičková, Langerová, korm. Prchalová, které obsadily pátou příčku.

Po letech se podařilo sestavit čistě olomouckou posádku i ve společném závodě juniorek a žen Michalčíková, Ševčíková, Zbořilová, Brázdová, Truhlářová, Žižková, Benýšková, Chrbjátová, korm. Domesová. Tentokrát ale štěstí děvčatům nepřálo a finále v hlavním závodě jim těsně uniklo. V malém finále pak posádka s přehledem zvítězila.

Reklama

LÉKÁRNA U PÖTTINGEA

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

NUXE - spojení přírody a luxusu..

Nyní bronzující pudr Nuxe Éclat Prodigieux ZDARMA!

Nabídka platí k nákupu přípravků NUXE nad 790 Kč do rozdání zásob.

Neznáte NUXE?

NUXE to je francouzská kosmetika ze srdce Paříže. Je to spojení přírody a luxusu. Nepoužívá parabeny, minerální oleje, umělá barviva nebo složky živočišného původu, mimo včelí produkty. Není bez zajímavosti, že například Nuxe Réve de Miel®, medový balzám na rty, patří mezi nejpoužívanější na světě. Absolutní jedničkou je suchý Zázračný olej Huile Prodigieuse® který si podmanil ženy na celém světě. Kosmetika Nuxe nabízí přírodní produkty od denních krémů, přes odličovací řadu až po péči o tělo

... NUXE, PŘÍRODA JE ZÁZRAČNÁ®...