Reklama

Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomouckým veslařům se dařilo na prestižních závodech v Praze

Sport

12.6.2019

Autor: red

Druhý červnový víkend se konal v Praze již 106. ročník Primátorských osmiveslic a nechyběla ani početná výprava olomouckých veslařů.

Foto: Archiv klubu

Nejlépe se dařilo dorostencům, kteří měli ve startovním poli hned dvě posádky. Čistá olomoucká osma se sice neprobojovala do dalších bojů a skončila v opravné jízdě. Suverénní jízdu ale předvedla osma složená ze závodníků Olomouce, Přerova a Otrokovic. Nezaváhala ani v jednom ze závodů a naprosto s přehledem si dojela pro zasloužené vítězství. Originální medaile si na krk pověsili Petr Čížek, Michal Grivalský, Jan Řezáč a Filip Snášel.

Téměř povinností byla obhajoba primátorských vítězství pro veterány. Na předchozí úspěchy tak v kategoriích masters navázaly ženy Pavlína Žižková, Vendula Večeřová a Blanka Vařeková ve společenství moravských oddílů, stejně jako olomoucká posádka mužů masters vedená Lubošem Zapletalem, za kterého usedli Martin Polášek, Karel Nevřala, Radek Vyhnálek, Milan Revay, Radim Hlavica, Ladislav Řoutil, Edvard Kožušník a kormidelník Martin Třetina. Nechyběl ani nejstarší olomoucký aktivní závodník Jiří Urban, který bral první místo s kolegy z moravských oddílů v kategorii nad 70 let.

Úspěšné byly také dorostenky Jana Slepičková, Adéla Brokešová a kormidelnice Kateřina Domesová, které se probojovaly do finále a umístily se na konečné třetí příčce, když druhá příčka jim unikla o pouhých 0,4s.

Poslední olomouckou posádkou, která se představila ve velkém finále byly žačky starší Grossertová, Manová, Holčáková, Hrubá, Hockaday, Uličná, Slepičková, Langerová, korm. Prchalová, které obsadily pátou příčku.

Po letech se podařilo sestavit čistě olomouckou posádku i ve společném závodě juniorek a žen Michalčíková, Ševčíková, Zbořilová, Brázdová, Truhlářová, Žižková, Benýšková, Chrbjátová, korm. Domesová. Tentokrát ale štěstí děvčatům nepřálo a finále v hlavním závodě jim těsně uniklo. V malém finále pak posádka s přehledem zvítězila.

Reklama

Atelier Romantica

Katalog firem » Obchod » Květinářství

ROZHODLI JSTE SE LETOS USPOŘÁDAT SVATBU?

PAK VÁM MOŽNÁ PŘÍJDE VHOD NABÍDKA SVATEBNÍCH DEKORACÍ Z NAŠEHO ESHOPU

ZBOŽÍ MÁME SKLADEM, ZASÍLÁME TÉMĚŘ OKAMŽITĚ

U OBJEDNÁVEK NAD 1.000,- KČ DOPRAVA ZDARMA