Reklama

Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta, venku je 13.6 °C

Olomoucké nejen shakespearovské léto se blíží! Těšte se na oblíbené komedie, dětský program i ruskou klasiku

Kultura

20.7.2021

Autor: red

V premiéře se na festivalu představí Čechovovy Tři sestry, nebude chybět ani letošní novinka Nebezpečné známosti a oblíbené komedie Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže. Připraveny jsou i pohádky a bohatý program pro rodiny s dětmi. Zakončení festivalu bude patřit derniéře inscenace Láska za koronu 2. Hraje se na parkánu Konviktu od 8. do 22. srpna.

Loňský ročník si nenechaly ujít stovky diváků...

Foto: archiv Divadla Tramtarie

Už pošesté pořádá Divadlo Tramtarie letní open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto. Stejně jako v předchozích letech tak i letos se koná v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci.

Diváci se mohou těšit na celkem jedenáct večerů s divadlem, dvě odpolední víkendová představení a na malé publikum čekají oblíbená pohádková představení s doprovodným programem.

Festival zahájí v neděli 8. srpna velkolepá premiéra inscenace Tři sestry v režii úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. "Hra Antona Pavloviče Čechova se objeví v repertoáru Divadla Tramtarie vůbec poprvé. Jak jsou naši diváci zvyklí, půjde opět o originální pojetí a já věřím, že se jim bude tramtarijní adaptace této ruské klasiky líbit," uvedla Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Další letní večery budou patřit oblíbeným komediím Divadla Tramtarie. Kromě legendárního Kabaretu nahatý Shakespeare a letní komedie Po stopách něžného muže na diváky čeká i spousta novinek. Na parkánu se poprvé představí komedie Hřeben Bruce Willise, vztahové konverzační drama Nebezpečné známosti nebo temná love story Na Větrné hůrce.

Láska za koronu 2

Nebezpečné známosti

Foto: Jan Procházka

Své poslední reprízy bude mít i komedie Láska za koronu 2. Pro velký divácký zájem se na jeden jediný den exkluzivně vrátí i oblíbená open-air komedie Láska za koronu 1. "První díl Lásky za koronu jsme se rozhodli do programu nasadit díky obrovskému diváckému zájmu. V jeden den tak uvedeme díl první a zároveň derniéru dílu druhého a tím celý festival zakončíme. Moc se na tohle dvojpředstavení těšíme, bude to exkluzivní den s Láskou za koronu," dodala Němečková.

Ani letos nebude chybět bohatý program pro rodiny s dětmi. Kromě oblíbených pohádek O pračlovíčkovi, O popleteném kouzelníkovi a Pohádce o mašinkách je pro malé diváky připraven i další zábavný program. Děti se mohou těšit na žonglérský workshop, malování na obličej, slackline a umění balancovat a nebude chybět ani oblíbená možnost vyfotit se s pohádkovým hrdinou.

Předprodej lístků byl již zahájen, jsou k dispozici online na www.shakespearovskeleto.cz nebo v Informačním centru města v podloubí radnice.