Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 9.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucké nejen shakespearovské léto: Divadlo Tramtarie připravilo skvostný program

Kultura

21.6.2019

red

Už počtvrté pořádá Divadlo Tramtarie letní open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto, které se uskuteční na parkánu Uměleckého centra v Olomouci. V termínu od 8. do 18. srpna je na programu jedenáct večerů s divadlem i hudbou, jedno exkluzivní představení pouze pro festival a dvě pohádková odpoledne. Hostem festivalu bude Aneta Langerová se smyčcovým triem.

Open-air divadelní festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto 2019 navazuje na předchozí tři úspěšné ročníky festivalu, které sklidily obrovský divácký ohlas. Loni na festival zavítalo přes 2300 diváků. V letošním roce bude festival opět delší, bude trvat 11 dnů a návštěvníkům nabídne kromě osvědčených letních hitů i další novinky. "Každý rok se festival rozrůstá, z loňských šesti dnů už máme letos jedenáct. Program je nabitý, věřím, že si diváci vyberou, každý to své. Mám radost, že o open-air produkci je takový zájem, vstupenky rychle mizí. Je jasné, že takové akce mají v Olomouci přes léto své místo," vysvětluje ředitelka Divala Tramtarie Petra Němečková.

Festival už tradičně zahajuje legendární Kabaret nahatý Shakespeare, diváci se mohou těšit také na oblíbené zbrusu nové stand-up výstupy Herců Na ležáka, které Divadlo Tramtarie pravidelně pořádá ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc. Naposledy na festivalu bude uvedena letní komedie Po stopách něžného muže s Martinem Dědochem v hlavní roli. Vůbec poprvé pod širým nebem zahraje Tramtarie také divácky úspěšnou komedii Sex zadarmo nedostaneš i černou komedii Děkujeme, že zde kouříte! Exkluzivně pro festival pak divadlo nasadilo komedii Druhý život Veroniky, která měla roční přestávku. Diváci tak budou mít možnost zhlédnout dvě úplně poslední reprízy této inscenace, do hlavní role se po mateřské dovolené vrací Petra Čiháková. Festival zakončí velká divadelní událost, úplně poslední uvedení slavné Anny Kareniny s Janou Posníkovou v hlavní roli.

Vrcholem festivalu bude koncert Anety Langerové Pod širou oblohou, na kterém Aneta vystoupí se smyčcovým triem. Vedle písní z posledního alba Na Radosti nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích a také poslední singl Hvězda. "Koncerty jsou pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet," popisuje Aneta Langerová.

Chybět nebude ani program pro děti, Divadlo Tramtarie zahraje pro nejmenší diváky pohádku O popleteném kouzelníkovi a O pračlovíčkovi. Vstup na pohádky je zdarma. Festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto chce oživit centrum města během letních měsíců, kdy je kulturní nabídka výrazně omezená. Akci finančně podpořilo i Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj.

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.shakespearovskeleto.cz.

Foto: Andrea Simperová

PROGRAM

čt 8. 8. / 19 hod. / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie

pá 9. 8. / 19 hod. / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie

so 10. 8. / 20 hod. / Děkujeme, že zde kouříte! / černá komedie

ne 11. 8. / 16 hod. / O popleteném kouzelníkovi / pohádka

ne 11. 8. / 19 hod. / Po stopách něžného muže / letní komedie

po 12. 8. / 16 hod. / O pračlovíčkovi / pohádka

po 12. 8. / 19 hod. / Herci Na ležáka / stand-up

út 13. 8. / 20 hod. / Druhý život Veroniky / letní komedie

st 14. 8. / 20 hod. / Druhý život Veroniky / letní komedie

čt 15. 8. / 20 hod. / Koncert Anety Langerové / koncert

pá 16. 8. / 20 hod. / Sex zadarmo nedostaneš / komedie

so 17. 8. / 20 hod. / Sex zadarmo nedostaneš / komedie

ne 18. 8. / 19 hod. / Anna Karenina / drama - derniéra