Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 14.8 °C

Olomoucké barokní slavnosti zvou na koncert La Passione. Proběhne už v sobotu na Klášterním Hradisku

Kultura

30.7.2021

Autor: red

Olomoucké barokní slavnosti v sobotu 31. července od 19:30 hodin na Klášterním Hradisku uvedou koncert s názvem La Passione. Jde o hudební fresku poskládanou z hudby na pašijové téma vycházející z libreta Pietra Metastasia, a to autorů barokem počínaje, až po raný romantismus.

Autoři jako např. Antonio Caldara, Nicolo Conti, Josef Mysliveček, Antonio Salieri zhudebnili text La passione di Jesu Cristo, který v průběhu dějin zůstal beze změny, avšak posluchači mohou vyslechnout, jak se kompoziční styl jednotlivých autorů měnil a vyvíjel. Koncert zazní v podání italského kontratenoristy Filippo Mineccia a polského ansámblu s historickými nástroji.

Soubor Arte dei Suonatori patří k nejvýznamnějším polským souborům orientujícím se na historicky poučenou interpretaci hudby. Soubor byl založen v roce 1993 Ewou a Aureliuszem Golinskymi. V České republice vystoupí Arte dei Suonatori vůbec poprvé.

Vstupenky na koncert je možné pořídit na webu festivalu nebo na místě před koncertem.

Reklama

Regionální centrum Olomouc s.r.o.

Katalog firem » Kultura a umění » Společenské a kongresové sály

Regionální centrum Olomouc (RCO) patří mezi velké a kvalitně vybavené kongresové centrum v Olomouckém kraji. Nabízí prostory pro akce, jakými jsou kongresy, konference, semináře, plesy, v...