Olomoucká divadla chystají pestrý letní program. Zahájí ho open-air představení Arcadia
Olomoucká divadelní scéna spojila síly. Historicky poprvé se do slavnostního zahájení kulturního léta zapojí všechna olomoucká divadla – Moravské divadlo Olomouc, Divadlo na cucky, Divadlo Tramtarie i nezávislá scéna Olomouc (o)žije. Společně zvou veřejnost na slavnostní open-air událost, která proběhne ve středu 11. června 2025 od 17 hodin na Horním náměstí v Olomouci, přímo před budovou Moravského divadla a Moravské filharmonie.
Tato událost symbolicky odstartuje open-air divadelní sezonu a zároveň otevře letní kulturní maraton, který propojí různorodé umělecké směry i různá publika.
Hlavním bodem večera bude výjimečné open-air představení Arcadia od krakovského divadla KTO. Beze slov, pouze pohybem a obrazem, rozehraje soubor režiséra Jerzyho Zońe silný příběh o hrdinství, lidství a světě kolem nás. Představení oslovuje diváky napříč generacemi a bez jazykových bariér.
Co dalšího nabídne olomoucké kulturní léto?
Na zahájení se představí i bohatý program, který jednotlivé divadelní instituce připravily na letní měsíce:
- Cirkuzkus – novocirkusová přehlídka pořádaná Divadlem na cucky
- Workshopy a komunitní akce ve spolupráci se Za()hradou!
- Olomouc (o)žije – pouliční festival propojující umění a veřejný prostor
- Olomoucké nejen shakespearovské léto v podání Divadla Tramtarie, letos rozšířené o červnové večery na letním kině
- Moravské divadelní léto - letní scéna Moravského divadla a Moravské filharmonie ve Smetanových sadech
Vstup na stání je zdarma. Vstupenky na sezení jsou k dispozici za symbolických 50 Kč online a v pokladně Moravského divadla.

DNES
Tipy na víkend: Cirkuzkus, sraz supersportů, tančírna i pouliční festival Olomouc (o)žije!
Sport
19.6.2025
Skupina Kaprain ukončila jednání o koupi 100% podílu v SK Sigma Olomouc
OBRAZEM
19.6.2025
Obrazem: Inaugurace rektora Kohajdy zaplnila kostel Panny Marie Sněžné
Zprávy z regionu
19.6.2025