UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Olomouc zažila ohnivou noc: městem obcházel žhář a zapaloval kontejnery
23.6.2014
Autor: mb
Plno ohořelých stop po sobě v noci z pátku na sobotu nechal v olomouckých ulicích neznámý žhář. Nejprve pravděpodobně podpálil šedý plastový kontejner na Brněnské ulici a vzápětí pokračoval dál. Tři kontejnery shořely na Jánského ulici, jak se oheň šířil, poničil ještě další dva a také větve blízkého stromu. Nakonec to odnesly ještě kontejnery na Družební a Jeremiášově ulici.
Olomouc má další případ kontejnerového pyromana. V Olomouci v noci z pátku na sobotu vzplála desítka plastových kontejnerů. Případy hořících kontejnerů v Olomouci rozhodně nejsou vzácným jevem. Kdo se však tentokrát na kontejnerech s odpadky vyřádil, se neví.
Jako první padl za oběť někdy nad ránem šedý plastový kontejner na směsný odpad za sídlem stavební firmy na Brněnské ulici v Olomouci. Pak si to žhář namířil do Jánského ulicie. Tady před panelákem podpálil další tři kusy, které zcela lehly popelem. Odnesly to ale ještě další dva sousední kontejnery a větve stromu. "Neznámý žhář však pokračoval dál a na ulici Jeremiášova a Družební zapálil celkem čtyři kontejnery. Ke zranění osob nedošlo,“ podotkla k případu neznámého žháře mluvčí policie Marie Štrbáková. A škoda? Podle mluvčí je to více než 23 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli až jeden rok ve vězení,“ doplnila Štrbáková.
mb
Viet Village
Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace
Autentická vietnamská restaurace s nabídkou pestrých jídel v centru Olomouce, ve které se budete cítit jako v samém srdci Vietnamu.

DNES
Dnešek: Hovory s Krobotem, Ošklivec i Caravaggio
Sport
14.2.2026
Sigma doma prohrála s Plzní
Kultura
14.2.2026
Jadran Šetlík vystaví v Art Rubikonu portréty zachycující mezigenerační kontinuitu
Zprávy z regionu
13.2.2026

