Reklama

Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr, venku je 3.1 °C

Olomouc vyválčila výhru, Šternberk ničím nepřekvapil

Sport

1.12.2019

Důležité zápasy odehrály ve 13. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Vysokoškolačky doma proti silné Ostravě bojovaly o samotnou špici tabulky a v utkání plném zvratů nakonec získaly tři body, přestože až po čtyřsetové dramatické bitvě. Šternberk chtěl v Brně proti Královu Poli udržet kontakt s příčkami znamenajícími účast v play-off, což se mu ale nepodařilo. Po třech vcelku jasných sadách padl 0:3.

Vývoj úvodního setu olomouckého utkání předznamenala šňůra servisů domácí univerzálky Orvošové, po níž to bylo 9:3. Univerzita svůj náskok pohodlně udržovala, hrála uvolněně, a když přidala při podání Trnkové další velký bodový příděl (15:9, 24:9), sada skončila vysokým vítězstvím Hanaček 25:10.

Jenže jak už to bývá, takový výsledek bývá mnohdy ošidný. Do druhého dějství vstoupila mnohem lépe Ostrava (0:3, 3:7), domácí celek sice dokázal srovnat (8:8), jenže po většinu dalšího průběhu už pouze dotahoval. V koncovce Olomoučanky sice téměř zlikvidovaly hrozivé manko (18:22, 21:22), hosté si ale vypracovali dva setboly a ten druhý proměnili ve vyrovnání - 23:25.

A znovu se obraz hry dokonale otáčel. Univerzita Palackého šla ve třetí sadě rychle do trháku (3:0, 7:3, 13:7) a v závěru při servisech Struškové proměnila tuto část střetnutí znovu ve svou exhibici s výsledkem 25:12.

Na začátku čtvrtého setu se zdálo, že bude rychle hotovo (2:0). Ostravanky ale maximálně riskovaly, samy šly do vedení (7:9, 9:12) a při podání exolomoucké Kaluskové (za svobodna Nachmilnerové) se dokonce pěti body v řadě utrhly na hrozivých 10:17. Trenér VK UP Zapletal zariskoval, poslal na hřiště střídající Kazačenkovou a její servisy dokonale zvrátily celý průběh setu (19:17). Od stavu 20:20 šla navíc na podání další náhradnice Handleyové a univerzita už stav 23:20 dotáhla k vítězství 25:21.

„Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme slibně rozjeli čtvrt set a mohli jsme zápas dotáhnout do tiebreaku. Olomouci ale pomohly střídající hráčky a my jsme byli příliš nedůrazní,“ konstatoval ostravský kormidelník Zdeněk Pommer.

„Důležité vítězství v nervózním utkání. K našemu úspěchu hodně přispěly střídající hráčky, za což jsem rád, stejně jako za tři body,“ mohl být nakonec rád domácí kouč Petr Zapletal.

Ve středu 4. prosince se Olomoučanky představí od 20.30 hodin v dalším z vrcholů letošního soutěžního ročníku v rámci úvodního kola základní fáze evropského poháru CEV Cup na palubovce špičkového italského celku Busto Arsizio.

VK UP Olomouc3:1TJ Ostrava
(10, -23, 12, 21)
Rozhodčí:Možnár, Peloušek
Čas:92
Diváků:400
Sestava VK UP Olomouc:Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Dudová
Libero:Stavinohová
Střídání:Burbeljuková, Handleyová, Kazačenková
Sestava TJ Ostrava:Kojdová, Kalusková, Wanczyková, Žarnovická, Nečasová, Pospíšilová
Libero:Chevalierová
Střídání:Adamčíková, Faltínová, Kašparová, Zemanová, Žolnerčíková

V Brně si v prvním setu domácí Královopolanky vytvořily tříbodový náskok (8:5) a vedení postupně navýšily až na rozdíl osmi bodů (16:8). Šternberk už se na odpověď nezmohl, a tak Královo Pole za 21 minut zvítězilo 25:15.

Domácí hráčky pak jasně dominovaly i na začátku druhé sady, kdy při podání Lenky Podhrázké odskočily na 5:0, což donutilo hostující lavičku k oddechovému času. KP pokračovalo v tlaku dál a soupeřkám uteklo až na 12:1. Šternberk se ve střední pasáži setu sice ještě dokázal přiblížit na rozdíl pěti bodů (17:12), domácí volejbalistky si však závěr sady pohlídaly a zakončily ji stejně jako tu předchozí - 25:15.

Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 4:4, pak se do mírného vedení dostaly hostující hráčky (4:6). Za stavu 7:10 bral trenér Brna Matúš Kalný time out a jeho svěřenkyně po něm postupně srovnaly na 12:12. Šternberk si ale znovu vypracoval náskok (14:17) a Královo Pole zastavilo hru dalším oddechovým časem. Následovaly tři úspěšné body Brna (17:17) a tentokrát time out hostujících. Domácí pak přidali na razanci a při podání Pavlíkové odskočili soupeřkám na 21:18. Závěr už si pak KP Brno vzít nenechalo a nakonec zvítězilo 25:20.

„Brno mělo první dva sety jednoznačně ve své režii a hodně nás zatlačilo servisem. Ve třetím setu se nám povedlo vytvořit si náskok, ale nebyli jsme bohužel schopní dotáhnout závěr do vítězného konce. Gratuluji Brnu,“ uznal sportovně šternberský trenér Jan Drešl.

„Velmi dobře jsme se na Šternberk připravili takticky, co se týká podání, a minimálně v prvních dvou setech jsme to dodržovali. Byly tam samozřejmě nějaké naše klasické pasáže, ale sety jsme si pohlídali. Ve třetím setu byl soupeř sice pár bodů nad námi, ale bylo vidět, že holky chtějí hodně vyhrát, a to se nakonec i v této sadě povedlo,” chválil šéf brněnské lavičky Matúš Kalný.

V sobotu 7. prosince čeká Šternberanky jeden z nejdůležitějších zápasů první fáze extraligové sezony; od 17 hodin přivítají v hale Ecce Homo tým Přerova.

VK Královo Pole3:0TJ Sokol Šternberk
(15, 15, 20)
Rozhodčí:Kubinec, Trumpeš
Čas:66
Diváků:150
Sestava VK Královo Pole:Podhrázká, Šloufová, Carpentierová, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková
Libero:Digrinová
Střídání:Grabovská
Sestava TJ Sokol Šternberk:Meidlová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová
Libero:Zilbermanová
Střídání:Gogová, Sifferlenová
Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - OBKLADY

FOTO : NÁŠ MATERIÁL LZE POUŽÍT V INTERIÉRU I EXTERIÉRU, NAPŘ. I NA SCHODIŠTĚ.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR ULTRATENKÝCH OBKLADOVÝCH VELKOFORMÁTŮ MONOLITICKÝCH KAMENNÝCH FÓLIÍ :
0,61 m x 1,22 m
0,60 m x 2,44 m
1,22 m x 2,44 m
1,22 m x 3,05 m

NOVÝ SORTIMENT - ONYXOVÉ SKLO - VČETNĚ APLIKACE : KOUPELNY, BARY, RECEPCE, DĚLÍCÍ STĚNY, OBÝVACÍ POKOJE, KUCHYNĚ, RESTAURACE, STOLY, PULTY, ATD....

ONYXOVÉ SKLO : UNIKÁTNÍ SVĚTELNÉ I OBKLADOVÉ APLIKACE

PRODEJNA ROCKFOIL OLOMOUC! Křižovatka ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi.