Reklama

Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf, venku je 6.2 °C

Olodvorek ožil adventní atmosférou. Těšte se na kulturní program, punč a odhalte dosud skrytá zákoutí vnitrobloku

Zprávy z regionu

20.11.2023

Autor: red

Ve čtvrtek 16. listopadu se Olodvorek ve vnitrobloku na Dolním náměstí provoněl tradičním Olopunčem a až do Vánoc se zde návštěvníci mohou těšit na téměř každodenní kulturní program. Mimo venkovní zázemí se letos otevřely i doposud skryté místnosti v průjezdu vnitrobloku, kde se lidé mohou schovat před nepříznivým počasím a nasát magickou atmosféru umocněnou punči, jak ve variantě alko pro dospělé, tak nealko pro děti.

Foto: archiv pořadatele

"Mě samotného baví prozkoumávat doposud skryté a nepoznané prostory Olodvorku, jejich kouzlo chci nabídnout také návštěvníkům. Vždyť záměrem celého prostoru i přesunu dění z přední části průjezdu na dvorek, bylo dát lidem možnost zastavení se, dát si něco dobrého k pití a ve spojení s kulturou poznávat skrytá místa Olomouce," popisuje provozovatel Olodvorku, Šimon Pelikán.

V letošní adventní sezóně se podařilo připravit téměř každodenní kulturní program, který zprostředkují umělci z celé České republiky i ze zahraničí. "Chystáme řadu beneficí, představíme nová zákoutí dvorku, fotokoutek a připravujeme otevření i naší zimní galerie," doplňuje Šimon Pelikán.

Návštěvníci se mohou těšit na již tradiční Olopunč, který má ověřenou recepturu už od roku 2016. Víno pochází z jižní Moravy a vyváženou chuť dává punči náš kořenář Kuba. "Je to jeho tajemství, ani po sedmi letech spolupráce nevím, co je tou tajnou přísadou," usmívá se Šimon Pelikán.

Adventní čas probíhá mimo Olodvorku i v rámci dalších služeb Plaveb Olomouc. Obě lodě vyráží v předvánoční době na řeku Moravu a nabízejí plavby s teplým punčem. Stejně tak je možné rezervovat si jízdu na Ološlapech a vyrazit do historických uliček města. Služby mohou využít i skupinky v rámci teambuildingů, vánočních večírků, rozluček se svobodou a podobně.