Reklama

Pátek 26. dubna 2019, svátek má Oto, venku je 15.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Galerie Šantovka už je z více než dvou třetin zaplněná. Budou v ní banky, bowling i kino

Zprávy z regionu

15.6.2012

Autor: roc

Po čtyřech měsících stavebních prací se dokončují práce na základové desce galerie Šantovka a ještě před koncem školního roku budou zahájeny práce na skeletu samotné budovy. Přestože je výstavba obchodní galerie teprve v počátcích, už nyní je pronajato přes 70 procent nájemních ploch. Kromě obchodů budou v galerii Šantovka například pobočky bank, telefonních operátorů, ale i služby jako kadeřnictví, multikino, bowlingové centrum a velký dětský koutek.

Veškerá stavební činnost na budoucí galerii Šantovka je úzce koordinována s přípravnými pracemi na stavbě tramvajové trati, která propojí centrum s jižní částí města. Zároveň v okolí Mlýnského potoka zahájilo Povodí Moravy výstavbu další etapy protipovodňových opatření.
Práce na staveništi začaly koncem února a od té doby generální dodavatel stavby, akciová společnost Metrostav, dokončil výkopové práce a provádí betonáž základové desky. Současně probíhají práce na inženýrských sítích a začalo se s výstavbou mostních objektů pro příjezd do galerie Šantovka. "Objem stavební jámy napovídá, že v podzemí bude kromě části obchodních ploch i více než osm set parkovacích míst ve dvou patrech. Celková parkovací kapacita dosáhne zhruba tisíc míst, což sníží počty aut vjíždějících do centra města a uleví dopravní zátěži. Během podzimu bude dokončena podzemní stavba a budova začne vyrůstat nad okolní terén," popisuje průběh stavby jednatel galerie Šantovka Richard Morávek.

Foto: Jan Procházka

Intenzivní stavební práce dále zvyšují značný zájem o pronájem obchodních prostor, a to i mezi místními obchodníky. "Pronajato je už přes sedmdesát procent prodejních ploch. Budou zde zastoupeny prestižní značky z oblasti módy, elektra, potravin, zábavy, služeb a restaurací," popisuje obsazení galerie Šantovka Morávek. V podzemním patře bude například hypermaket Interspar, sportovní prodejna Intersport, hračky Pompo, prodejna knih Dobrovský, Pet Center a některé služby, jako je třeba čistírna oděvů nebo cestovní kanceláře. První nadzemní podlaží obsadí obchody s módou jako H&M, Orsay nebo Tally Weijl, obchody s obuví Baťa či Reno, prodejna elektro Euronics, Apple store, dále pak dm drogerie, lékárna, restaurace, cukrárna a kavárny, ale i pobočky bank a telefonních operátorů.

Foto: www.santovka.cz

Ve druhém patře budou opět módní značky například Lindex, Reserved, Cropp Town či luxusní Napapijri, Gant nebo Replay, velké hračkářství Bambule a food court s KFC a dalšími restauracemi rychlého občerstvení. Třetí patro pak bude určeno zábavě: obsadí ho multikino Premiere Cinemas, největší bowlingové centrum v republice s osmnácti drahami, multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení, koncertů a dalších akcí, Sigma sportbar a fan zóna Sigmy Olomouc, prodejna kočárků s dětským koutkem a dále restaurace Pizza Coloseum. Na střeše objektu pak zaparkuje dalších dvě stě automobilů.
Otevření obchodní galerie je naplánováno na podzim příštího roku.

roc

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz