Reklama

Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana, venku je 28.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Galerie Šantovka už je z více než dvou třetin zaplněná. Budou v ní banky, bowling i kino

Zprávy z regionu

15.6.2012

Autor: roc

Po čtyřech měsících stavebních prací se dokončují práce na základové desce galerie Šantovka a ještě před koncem školního roku budou zahájeny práce na skeletu samotné budovy. Přestože je výstavba obchodní galerie teprve v počátcích, už nyní je pronajato přes 70 procent nájemních ploch. Kromě obchodů budou v galerii Šantovka například pobočky bank, telefonních operátorů, ale i služby jako kadeřnictví, multikino, bowlingové centrum a velký dětský koutek.

Veškerá stavební činnost na budoucí galerii Šantovka je úzce koordinována s přípravnými pracemi na stavbě tramvajové trati, která propojí centrum s jižní částí města. Zároveň v okolí Mlýnského potoka zahájilo Povodí Moravy výstavbu další etapy protipovodňových opatření.
Práce na staveništi začaly koncem února a od té doby generální dodavatel stavby, akciová společnost Metrostav, dokončil výkopové práce a provádí betonáž základové desky. Současně probíhají práce na inženýrských sítích a začalo se s výstavbou mostních objektů pro příjezd do galerie Šantovka. "Objem stavební jámy napovídá, že v podzemí bude kromě části obchodních ploch i více než osm set parkovacích míst ve dvou patrech. Celková parkovací kapacita dosáhne zhruba tisíc míst, což sníží počty aut vjíždějících do centra města a uleví dopravní zátěži. Během podzimu bude dokončena podzemní stavba a budova začne vyrůstat nad okolní terén," popisuje průběh stavby jednatel galerie Šantovka Richard Morávek.

Intenzivní stavební práce dále zvyšují značný zájem o pronájem obchodních prostor, a to i mezi místními obchodníky. "Pronajato je už přes sedmdesát procent prodejních ploch. Budou zde zastoupeny prestižní značky z oblasti módy, elektra, potravin, zábavy, služeb a restaurací," popisuje obsazení galerie Šantovka Morávek. V podzemním patře bude například hypermaket Interspar, sportovní prodejna Intersport, hračky Pompo, prodejna knih Dobrovský, Pet Center a některé služby, jako je třeba čistírna oděvů nebo cestovní kanceláře. První nadzemní podlaží obsadí obchody s módou jako H&M, Orsay nebo Tally Weijl, obchody s obuví Baťa či Reno, prodejna elektro Euronics, Apple store, dále pak dm drogerie, lékárna, restaurace, cukrárna a kavárny, ale i pobočky bank a telefonních operátorů.

Ve druhém patře budou opět módní značky například Lindex, Reserved, Cropp Town či luxusní Napapijri, Gant nebo Replay, velké hračkářství Bambule a food court s KFC a dalšími restauracemi rychlého občerstvení. Třetí patro pak bude určeno zábavě: obsadí ho multikino Premiere Cinemas, největší bowlingové centrum v republice s osmnácti drahami, multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení, koncertů a dalších akcí, Sigma sportbar a fan zóna Sigmy Olomouc, prodejna kočárků s dětským koutkem a dále restaurace Pizza Coloseum. Na střeše objektu pak zaparkuje dalších dvě stě automobilů.
Otevření obchodní galerie je naplánováno na podzim příštího roku.

roc

Reklama

OFFICE house Olomouc

Katalog firem » Služby » Pronájem virtuálních sídel a kanceláří

LETNÍ AKCE OFFICE HOUSE OLOMOUC

Při sjednání smlouvy o poskytnutí adresy pro sídlo společnosti, místa podnikání nebo trvalého pobytu min. na 1 rok

AKČNÍ CENA 299 Kč/měsíc

Vaše nová adresa pro sídlo je Riegrova 17, Olomouc.

Platí pro všechny smlouvy uzavřené od 20.6.2022 do 31.8.2022.

OFFICE house Olomouc

MATOS Group s.r.o.
Riegrova 17
779 00 Olomouc

www.officehouseolomouc.cz