Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 14.7 °C

O víkendu proběhne Fimfárum - festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez

Tipy a názory

15.9.2021

Autor: red

Od pátku 17. září do soboty 18. září se uskuteční 24. ročník festivalu tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez FIMFÁRUM, který pořádá SPOLU Olomouc, z.ú. ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Olomouc. Akce se uskuteční v prostorách DDM Olomouc a v Bezručových sadech a blízkém okolí.

Foto: archiv pořadatele

Slavnostní zahájení festivalu, jehož cílem je vytvoření prostoru pro potkávání a vzájemné poznávání se lidí s postižením i bez, se uskuteční v pátek v 16:00 hodin u altánu v Bezručových sadech. Od 15 do 17 hodin budou otevřeny tvořivé dílny a k poslechu bude u altánu hrát smyčcové kvarteto Desiqual quartet. Motto letošního festivalu plného tvořivých aktivit a zábavy, který inspirovala Amerika, zní: "Sever, jih i střed - prozkoumáme nový svět."

V sobotu budou tvořivé dílny pro širokou veřejnost otevřeny od 9:30 do 18:00 hodin v Bezručových sadech, areálu DDM Olomouc na tř. 17. listopadu a v Kateřinské 10. "Pro návštěvníky budou připraveny dílny inspirované americkým kontinentem, ve kterých si budou moci vyrobit lapače snů, chřestidla, indiánské čelenky, vlastní odznaky, vyzkoušet si "indiánské" líčení, vytvořit vysypávané obrazy, vyzkoušet si společný tanec v latinskoamerických rytmech a setkat se s dalšími aktivitami inspirovanými americkým kontinentem," uvedla koordinátorka festivalu Hana Nepejchalová. V rámci doprovodného programu si můžete v pátek vyzkoušet žonglování a v pátek i v sobotu házení sekyrou.

Podrobný program festivalu s uvedením všech festivalových dílen je zveřejněn na www.spoluolomouc.cz a v prostorách DDM Olomouc.

Reklama

Zdravotnické potřeby U Trojice

Katalog firem » Zdravotnictví » Zdravotnické potřeby, materiál

Nabízíme: Pomůcky: - ortopedické - protetické - rehabilitační - kompenzační - obuv Berkemann, Peon, Santé - domácí obuv Dr.Luigi - ortopedické vložky Vanimar, Pedag - or...