Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 18.1 °C

O Federální pohár bude hrát také BK REDSTONE

Sport

10.6.2022

Autor: Petr Pelíšek

Také ve druhém ročníku Federálního poháru se představí basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. Zářijové soutěže se zúčastní osm českých a stejný počet slovenských týmů ve čtyřech skupinách. Vítězové postoupí do finálového turnaje.

„Už před rokem jsme si soutěže vyzkoušeli a odehráli řadu zápasů s kvalitními soupeři. Termín se výhodný, o konečné pořadí se hraje zhruba dva týdny před začátkem Kooperativa NBL. Jdeme do toho znovu,“ potvrdil start Olomoucka sportovní manažer klubu Michal Pekárek.

Titul bude obhajovat Opava, dalšími českými zástupci budou Pardubice, Kolín, Děčín, Olomoucko, Ostrava, Hradec Králové a Slavia Praha. Ze slovenských týmů se zúčastní Levice, Lučenec, Komárno, Spišští Rytíři, Inter Bratislava, Svit, Hadlová a Prievidza.

Ve čtyřčlenných základních skupinách se nejprve týmy utkají systémem každý s každým. Do Final Four postoupí jen vítězové. Celky na nižších příčkách budou hrát mezi sebou o umístění. V průběhu devíti dní se odehraje čtyřicet zápasů. „Pohárová soutěž bude sice součástí přípravy na ligu, chceme ale obsadit co nejlepší místo,“ plánuje Pekárek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

4. OLOMOUCKÁ VINOTÉKA

Katalog firem » Restaurace, stravování » Vinotéky

Nabízíme lahvová a stáčená vína těchto vinařství: ANNOVINO, Buchmayer, Cícha, Čapka, Fučík, Grmolec, Habřina, Hagn, Kobylí, Kolby, Krist, Mikrosvín, Pfeffer, Piálek & Jäger, Radocha, Rei...