Reklama

Neděle 25. října 2020, svátek má Beáta, venku je 9.4 °C

Novým hejtmanem Olomouckého kraje bude Josef Suchánek z hnutí STAN

VOLBY 2020

12.10.2020 aktualizováno 12.10.2020 18:40

Autor: jap roc

Široká koalice Pirátů se Starosty, Spojenců a ODS je o krok blíž sestavení krajské vlády. Strany a hnutí dnes podepsaly memorandum o spolupráci, koaliční smlouva by měla být hotová během několika dnů. Známé je i jméno hejtmana. Bude jím Josef Suchánek z hnutí STAN.

Josef Suchánek

* 15. ledna 1963, Ostrava

Vystudoval Vysokou škola báňskou v Ostravě (získal titul Ing.) a dále absolvoval postgraduální studium počítačové grafiky na Českém vysokém učení technickém v Praze.
Profesí je manažer, má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodních prodejen Makro ČR nebo skupiny internetových obchodů Vltava Stores. Později se stal ředitelem Správy kolejí a menz Univerzity Palackého v Olomouci.
Od roku 2018 je členem hnutí STAN. V komunálních volbách v roce 2018 byl zvolen zastupitelem města Olomouce na kandidátní listině uskupení PIRÁTI A STAROSTOVÉ.
V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem společné kandidátky hnutí STAN a Pirátů v Olomouckém kraji.
Josef Suchánek má tři děti. Žije v Olomouci.

Po víkendových jednáních je konečně jasněji. Pestrobarevná koalice Pirátů, STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Strany Zelených, ProOlomouc a ODS začíná dostávat obrysy. Strany se dnes dohodly na memorandu, které předchází koaliční smlouvě. 

Jasno je už nyní, jak bude budoucí krajská vláda vypadat. Pirátům se STAN připadne post hejtmana. Tím se stane Josef Suchánek. Spolu s ním za uskupení v radě usednou ještě dva náměstci a jeden neuvolněný radní. ODS bude mít v nové radě dva náměstky a jednoho neuvolněného radního. K tomu získají i jednoho uvolněného zastupitele. Spojencům pak připadne post prvního náměstka hejtmana a další dva náměstky. I oni získají také neuvolněného radního.

„Občané nám svěřili velkou zodpovědnost za chod kraje. Mám velkou radost, že jsme dnes s našimi partnery podepsali memorandum o vytvoření budoucí vládnoucí koalice, která přinese pozitivní změnu Olomouckému kraji. Rozdělení míst v krajské radě spravedlivě reflektuje volební výsledky jednotlivých stran,“ říká budoucí hejtman Suchánek. Představitele všech tří koaličních stran nyní budou dojednávat detaily koaliční smlouvy. Jednání pokračují tento týden.

jap roc

Reklama

Lanový park Veverák

Katalog firem » Sport » Lanová centra

Přijďte zažít adrenalinové dobrodružství do lanového parku v Olomouci na Svatém Kopečku. Nachází se 100 m od východu ze ZOO za dětským hřištěm. Lanový park Vám nabízí celkem 4...