Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 14.9 °C

Nový ročník je tady, Sigma míří na Spartu

Sport

23.7.2021

Autor: Petr Pelíšek

Zápasy 1. kola začíná v sobotu fotbalová FORTUNA:LIGA. Ta se bude nově hrát pouze o víkendech, vrací sek formátu se základní částí a nadstavbou. Pro tým SK Sigma Olomouc nebude úvod sezony snadný, čeká ho utkání na Spartě.

Hanáci pocestují na Letnou, tedy na stadion bývalého zaměstnavatele trenéra Václava Jílka. Ten se na Andrův stadion vrátil po dvou letech, tehdy Sigmu opustil a šel do Sparty. „Pro mě osobně je to trošku pikantní souboj, ale není to zápas mezi Jílkem a Spartou. Soustředím se jen to, abychom zahájili soutěž dobrým a důstojným výkonem, od něhož se půjde odrazit do sezóny,“ řekl Jílek.

Společně s realizačním týmem se podívali na úterní souboj Sparty s Rapidem Vídeň. Pražané prohráli s rakouským soupeřem 1:2. „Utkání mi ukázalo hlavně v prvním poločase sílu Sparty. Pokud by byla produktivnější, asi by si z Vídně odvezla lepší výsledek. Na druhou stranu nám utkání některé věci potvrdilo. Cesta k úspěchu povede jedině herní aktivitou,“ řekl Jílek.

A tuší, že složení týmu Sparty lze jen těžko odhadnout. „Je těžko čitelné, v jaké sestavě Sparta nastoupí. Na sestavu může mít vliv nadcházející odveta s Rapidem. Nicméně Sparta disponuje vysokou hráčskou kvalitou, proto bude potřeba, abychom hráli zodpovědně do defenzivy a současně byli dostatečně odvážní a kvalitní v rychlých přechodech do útoku. Nesmíme se bát hrát. Nebudeme čekat na to, co Sparta předvede. Budeme se snažit ji přinutit k chybám,“ podotkl Jílek.

Scházet mu bude útočník Jakub Yunis, který je v rekonvalescenci, zcela kondičně připraveni ještě nejsou záložník Pablo González a stoper Václav Jemelka.

Utkání AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 24. července od 19.00.

Jako hlavní rozhodčí byl delegován Pavel Orel, na pomezí mu budou asistovat Jan Paták a Marek Podaný.

Jak nastoupí:
Sparta: Nita - Vindheim, Štetina, Hancko, Höjer - Wiesner, Dočkal, Pavelka, L. Krejčí ml., Pešek - Hložek. Trenér Pavel Vrba.
SK Sigma: Macík - Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý - Hála, Slaměna, Breite, Chytil, Daněk - Nešpor. Trenér Václav Jílek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

La Vita fashion

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky

Butik s luxusní značkovou módou prémiových světových značek Philipp Plein, KARL Lagerfeld, PINKO, Chiara Ferragni, Armani, Versace, Blauer, Casadei, Calvin Klein a dalších. Každý kousek je ...