Reklama

Sobota 23. února 2019, svátek má Svatopluk, venku je -1.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nová lávka přemostí koleje u Varšavského náměstí. Podívejte se, jak bude vypadat

Zprávy z regionu

27.2.2013

Autor: jap

Letitá pěšinka přes koleje, kterou si lidé zkracovali cestu z Varšavského náměstí k parku, zřejmě už brzy zaroste a zmizí. Už v roce 2015 by tudy měla vést zbrusu nová lávka. Město na ni chce získat evropské peníze.

Elegantní lávka by měla spojit prostor za železniční zastávkou s Varšavským náměstím. "Zatím by se jednalo jenom o propojení těchto dvou lokalit, do budoucna by se ale prostor dnes už zbořených sladoven měl znovu zastavět, proto celý projekt řešíme ve spolupráci s developerem Nová Sladovna," prozradila mluvčí radnice Jana Doleželová.

Foto: Nová Sladovna
Foto: Nová Sladovna

V multifunkčním areálu by mělo vzniknout sto sedmdesát bytů, šest tisíc metrů čtverečních obchodů a čtyři tisíce čtverečních metrů kanceláří. Podle Davida Sedláře ze společnosti Nová Sladovna by se mělo začít stavět zhruba do tří let, hotovo by mohlo být v roce 2017. Lávka byla v projektu od začátku, novinkou je nejen zapojení města, ale také zveřejnění termínu. Pokud totiž radnice jako žadatel dosáhne na evropskou dotaci, mohla by lávka překlenout trať už v roce 2015. "Celková odhadovaná cena je devatenáct milionů korun, případná dotace by pokryla 85 procent z této částky. Pokud jednání dopadnou dobře, mohl by zbývající část doplatit developer a město by tak celý projekt nestál ani korunu," naznačila Doleželová.

Foto: Nová Sladovna

Důvody pro vybudování lávky jsou hlavně bezpečnostní. Podle průzkumů přes koleje denně projde až sto dvacet lidí denně včetně maminek s kočárky a cyklistů.

jap

Reklama

Restaurant U Macků s.r.o.

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Klasická restaurace v blízkosti baziliky Navštívení Panny Marie a zoologické zahrady. Domácí česká kuchyně i speciality. Denní menu. Na čepu 5 druhů piva a točené nealkoholické pivo. N...