Reklama

Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena, venku je 0.2 °C

Neuvěřitelné drama se špatným koncem

Sport

9.1.2022

Historicky první přímý televizní přenos s olomoucké Čajkarény nabídl basketbalový duel mezi BK REDSTONE Olomoucko a Královskými Sokoly z Hradce Králové. Utkání 21. kola Kooperativa NBL vyhráli hosté po vyrovnaném průběhu a vypjaté koncovce 73:71, kamery Hanákům štěstí nepřinesly.

Po úvodní trojce Peterky a několika bodech Sedmáka Sokoli v Olomouci vedli 7:2, domácí ale rychle kontrovali, srovnali skóre a ve 4. minutě šli po trojce Feštra poprvé v zápase do vedení (10:9). Hosté získali v průběhu první čtvrtiny tři opakované střely po útočných doskocích a tako aktivita jim přinesla těsné vedení, když na 16:18 z pohledu Hanáků upravil pět sekund před sirénou Pešakovič.

Hned z následující střely otočil skóre na stranu BK REDSTONE Erik Klepač, následovala ovšem pasáž, ve které Olomoucku odešla střelba. Díky dobré obraně větší manko nenabralo a v 15. minutě prohrávalo pouze 23:25. Sokoly zvedl šesti body v řadě Škranc, s jehož pomocí se soupeř BK REDSTONE odpoutal na 33:25 a o osm bodů prohráli domácí také celý první poločas – 31:39.

Vstup do třetí desetiminutovky Olomoucku nevyšel a volný Pešakovič natáhl náskok Východočechů na jedenáct bodů. Následovaly ovšem povedené okamžiky domácích a ve 26. minutě to bylo pouze 39:44. po dalším náporu dokonce celek BK REDSTONE dvakrát po trojkách Vučkoviče a Sehnala snížil na rozdíl dvou bodů, do poslední čtvrtiny i tak vstupoval za nepříznivého stavu 51:57.

Naději na obrat vzkřísil přesnou střelou z dálky Sehnal, čtyři minuty před koncem se ze stejného prostoru trefil Peterka a Hradec byl za stavu 64:56 blízko k výhře. Domácí se nevzdali a zdánlivě ztracený duel přivedli do dramatické koncovky. Halada trojkou půl minuty před koncem snížil na 68:69. o bod to bylo ještě necelých dvanáct sekund před koncem, na obrat to přesto nestačilo.

„Průběh zápasu potvrdil, že naše výkonnost se postupně lepší. Opravdu jdeme nahoru. V obraně to bylo hodně dobré, škoda, že se nám v útoku zatím úplně nedaří. Potřebovali bychom dávat alespoň o deset bodů více. Tentokrát to na úspěch ještě nestačilo. Máme dobrý pocit a žádné body. Nesmíme přestat věřit, že se to otočí. Uděláme maximum, aby to v nadstavbě bylo výsledkově lepší," řekl Miljan Čurovič, trenér BK REDSTONE Olomoucko.

Reklama

Svíčkárna SoyCa Olomouc

Katalog firem » Obchod » Dárkové prodejny

Svíčkárna SoyCa byla založena v roce 2020 v Olomouci s cílem nabídnout školám, školkám a široké veřejnosti kreativní akce, kde si můžete vlastnoručně vyrábět svíčky, parfémy, koupelo...