UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Na olomouckých nádražích včera třikrát hořelo. Podívejte se na zásahy hasičů
23.11.2012
Autor: mb
Během včerejšího dne měli olomoučtí hasiči napilno. Jejich zásahy se točily kolem jednoho společného tématu: hned třikrát totiž vyráželi k požárům na olomouckých nádražích. Jako první vzplanula ráno trafostanice v objektu Českých drah nedaleko Jeremenkovy ulice, další čtyři jednotky byly odpoledne povolány na nádraží Olomouc Město, kde zahořela stará dřevěná budova. Do třetice si jejich zásah vyžádala zmatená hlášení o plamenech šlehajících ze střechy hlavního vlakového nádraží.
Prní výjezd na téma vlakové nádraží si ráno krátce před půl devátou vyžádal požár trafostanice v objektu Českých drah nedaleko Jeremenkovy ulice v Olomouci.
"Hasiči průzkumem potvrdili zahoření měniče na transformátoru vysokého napětí. Naštěstí nedošlo k výraznému rozhoření a došlo spíše k zakouření prostor. Ve spolupráci s hotovostní službou energetiků následovalo přepojení a zajištění dodávky energie z jiných zdrojů," sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Odpojena od přívodu elektrické energie musela být rovněž přilehlá bývalá železniční poliklinika a hasiči se navíc museli ujmout vyproštění osoby uvězněné ve výtahu. Vše se však podle slov mluvčího Hošáka obešlo bez komplikací. "Po požáru došlo ke škodě v částce 20 tisíc a příčina vzniku byla stanovena po technické závadě," dodat mluvčí hasičů.
Druhý požár vypukl bez mála hodinu a půl po poledni v prostorách staré dřevěné budovy nádraží Olomouc Město. Zřejmě proto, že byla určena k demolici, nabídla pro oheň dostatek příhodného materiálu – v prostoru pod podlahou zahořel nashromážděný odpad. Podle vyjádření mluvčího Zdeňka Hošáka si oheň vyžádal zásah celkově čtyř jednotek, v těsných prostorách staré budovy však pro ně situace nebyla snadná.
"V hustě zakouřených prostorech provedla skupina důkladný průzkum pro vyloučení přítomnosti uvězněných osob. Vzhledem k riziku tepelné zátěže hasičů a složitému přístupu k ohniskům požáru, rozhodl velitel zásahu o nasazení speciálního hasicího a řezacího zařízení Cobra," sdělil Hošák.
A na nádraží se vyjíždělo také do třetice. O rychlou pomoc si ve 14:53 žádalo hlášení o kouři a plamenech na střeše budovy hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Několik hlášení však hasičům nastínilo dosti rozdílnou situaci. Namísto očekávaných plamenů a kouře na ně na místě čekal nevelký ohýnek. "Ve střešních prostorech došlo k menšímu zahoření zhruba na rozměrech metru čtverečného. Hasiči pomocí vysokotlakého proudu poté velmi rychle požár lokalizovali i likvidovali," uvedl k případu Zdeněk Hošák. Podle něj však ke včasnému odhalení ohniska přispěli zejména oznamovatelé z protější výškové budovy, kteří vytrvale hasiče směřovali a popisovali místo hoření.
"Včasné zpozorování, přivolání jednotek a rychlá likvidace požáru – to vše lze v závěrečném zhodnocení kladně připsat k uchráněným hodnotám po požáru ve výši 10 miliónu korun. Škoda po požáru byla stanovena v částce 10 tisíc korun a příčinou vzniku požáru bude dle předběžného šetření technická závada," shrnul události včerejšího dne mluvčí Hošák.
mb
RESTAURACE MICHALSKÝ VÝPAD
Katalog firem » Restaurace, stravování » Pizzerie
Srdečně Vás zveme do nově otevřené NEKUŘÁCKÉ restaurace Michalský Výpad. Posezení v příjemném interiéru ve francouzském stylu a ochotný personál ve spojení s exkluzivní kuchyní jsou n...

29.12.2025
BK Olomoucko se loučí s kalendářním rokem v Nymburku
Sport
29.12.2025
Šternberk v pětisetové bitvě udolal Olymp
Zprávy z regionu
29.12.2025
Město přispělo na kastraci stovek koček. O příspěvky můžete žádat i příští rok
Sport
28.12.2025

