Reklama

Čtvrtek 2. července 2020, svátek má Patricie, venku je 24.9 °C

Na Floře se chystá oblíbená modelářská výstava FOR MODEL. Proběhne netradičně ve Smetanových sadech

Zprávy z regionu

18.6.2020

Autor: red

Výstava modelů a sběratelských exponátů mini FOR MODEL 2020 zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vláčky, vrtulníky, rakety nebo deskové hry - to vše nabízí výstava mini FOR MODEL, která se uskuteční o víkendu 27. a 28. června 2020 ve venkovním prostoru Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Poslední červnový víkend bude na Výstavišti Flora Olomouc rušno. Malí i velcí fanoušci modelářství si přijdou na své. V sobotu a neděli 27. a 28. června budou totiž moci navštívit oblíbenou výstavu FOR MODEL v novém pojetí. "Tato výstava se měla konat tradičně v polovině března, ale kvůli pandemii koronaviru jsme ji museli zrušit. Bylo nám to ale líto, a proto jsme vymysleli nový koncept akce. Výstava mini FOR MODEL se bude konat v části Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H," komentuje vznik akce garantka Dagmar Maixnerová.

A jaký program tedy mini FOR MODEL nabídne? Pavilon H bude věnován historickým i moderním RC modelům aut, kamionů, tanků, vlakům či lodí a nebude chybět ani rallye dráha, kterou si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet. Modelářská expozice v pavilonu G se zaměří na letadla, vrtulníky nebo rakety. Pro děti bude připravený workshop pískohraní a vypalování do dřeva, deskové hry, hračky a také zábavný vědecký program s lektory z Pevnosti poznání. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet ovládání radiostanice.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Výstava mini FOR MODEL se bude z části konat i přímo v parku. Na rybníčku ve Smetanových sadech budou probíhat po oba dny každou sudou hodinu ukázky lodních modelů (bitvy lodí a ponorek). První souboj začíná v 10 a poslední pak v 16 hodin. Nebude chybět ani předváděčka RC modelů sportovních vozů na polygonu a nákladních aut a bagrů přímo v terénu.

Výstava se uskuteční v oploceném areálu za dodržení všech aktuálních hygienických opatření a nařízení. Vstup do areálu bude u Palmového skleníku ve Smetanových sadech. Vstupenky na mini FOR MODEL lze koupit online na www.flora-ol.cz nebo na místě. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Akce: Výstava mini FOR MODEL 2020
Doba konání: 27. – 28. června, sobota 9 – 18 hodin, neděle 9 – 17 hodin
Místo konání: Smetanovy sady, okolí rybníčku a pavilonů G a H
Vstupenky v předprodeji: https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/81 
- Plné vstupné: 60 Kč
- Senioři nad 65 let, děti 6 - 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 40 Kč
- Děti do 6 let: vstup zdarma