Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 6.3 °C

Most porazil Zoru o pět branek

2.5.2022

Semifinále play-off MOL Ligy odstartovalo. Házenkářky DHK Zora Olomouc nastoupily doma proti Baníku Most. Ten potvrdil roli favorita a do odvety si tak ponese pětibrankový náskok.

Zora vstoupila do utkání s favoritem nebojácně, v páté minutě vedla i díky dvěma brankám Nikoly Jansové 4:2. Za Most pálily v úvodní části zápasu Veronika Andrýsková a Iveta Korešová, v osmé minutě bylo již srovnáno. Oba celky se přetahovaly, na jedné straně skórovala Přikrylová, odpověděla Cholevová, pak se prosadila Kuxová a vyrovnala Mikulášková. Vzorec vývoje skóre přerušila až drtivá mostecká série, která začala po čtvrt hodině hry. Na šest branek Baníku dokázala reagovat jen Tereza Fryčáková, skóre se otočilo na 13:9 pro favorita a olomoucký kouč sáhl po oddechovému čase. Ale koncovka první půle patřila hostujícímu celku, další dvě branky přidala Cholevová a dvakrát se prosadila také Korešová. Před pauzou stáhly na druhé straně náskok Kubáčková a Kubálková, Zora ale i tak prohrávala 15:19.

Jenže olomouckým házenkářkám perfektně vyšel start druhé půle, čtyřmi brankami v řadě, kdy se prosadila dvakrát Kuxová, Kašpárková a Sovová, bylo najednou opět vyrovnáno, trenér Adrian Struzik se snažil svůj tým nabudit time-outem. Povedlo se, Baník nasázel tři branky za sebou, pak si ale zase oddechový čas vzal Libor Martínek. O vítězství Mostu definitivně rozhodla prostřední část druhé půle, po řadě vyloučení na obou stranách se třikrát v rozmezí sedmi minut prosadila křídelnice Adéla Stříšková, která navíc zvýšila tři minuty před koncem další trefou na 30:25. Deset vteřin před finálním písknutím už jen mírnila rozdíl ve skóre Klára Sovová proměněnou sedmičkou.

„Věděli jsme, proti komu nastupujeme. Most byl samozřejmě jasným favoritem. Chtěli jsme hrát důstojnou roli a myslím, že se nám to podařilo. Rozdíl pět branek je jakýsi rozdíl, ale samozřejmě holky si hrábly na dno svých sil. Já musím jenom chválit, byla tam obrovská bojovnost, a že se nepromění nějaká šance tak to bohužel někdy je. Teď se musíme připravit na další zápas," řekl kouč Zory Libor Martínek.

„Jsem velmi rád, že jsme Olomouc porazili. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, zejména proto, že jsme celý týden nebyli kompletní. Většina hráček byla na reprezentačních soustředěních. Toto však bylo jen první utkání a ještě nás čeká odveta, na kterou se musíme připravit. Jsem velmi rád, že jsme Olomouc porazili," uvedl trenér Baníku  Adrian Struzik.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 26:31 (15:19)

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 3/2:2/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 223.

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Polášková: Kapsová 2, Jansová 3, Sovová 3/2, Kašpárková 2,  Přikrylovová 2, Roupcová, Krajčovičová, Machačová,  T. Fryčáková 3, Možíšová, Hejlová, Kuxová 5, Kubálková 1, Kubáčková 3. Trenér Libor Malínek.
DHK Baník Most: Müllnerová, Janssen – Zemanová, Stříšková 5, Skácelová 1, Andrýsková 2, Pokorná, Korešová 7/1, Mikulčík 1, Cholevová 7, Ecksteinová 1, Smetková 1, Kroftová, Kostelná 5, Mikulášková 1. Trenér Adrian Struzik.