UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Moravská filharmonie nejen pro děti
8.10.2007
Autor: Kristýna Kamenická
Uvedením symfonické pohádky Péťa a vlk z pera Sergeje Prokofjeva byl v neděli 7. října zahájen cyklus koncertů nazvaný Nedělní matiné pro děti a rodiče. Celým koncertem děti provázel ředitel MFO Vladislav Kvapil, dirigentské taktovky se chopil Petr Šumník.
Pro upoutání pozornosti dětského obecenstva zvolil Vladislav Kvapil velmi jednoduchý, ale účinný způsob. Symfonickou pohádku, kterou doprovázel mluveným slovem, obohatil ještě o několik dětských herců mezi něž rozdělil hlavní role příběhu. Děti tak mohly sledovat příběh Péti přímo na jevišti před orchestrem. Tam byla vytvořena „scéna pro herce“, která velmi účelně zobrazovala vše potřebné. Vysoké židle představovaly větve stromu, bazének tůň a velmi věrně působila dřevěná vrátka vedoucí k Péťovi do zahrádky.
Ještě před začátkem koncertu Vladislav Kvapil představil dětem hlavní postavy příběhu a s nimi i hudební nástroje, které jednotlivé postavy ztvárňovaly. Děti se pak snadno mohly zorientovat v napínavém příběhu o chlapci Péťovi, který přes zákaz svého dědečka pomohl zvířátkům chytit zlého vlka a přivázal ho za tlapu ke stromu. Když poté přišli lovci a chtěli zlého vlka zastřelit, Péťa se za vlka přimluvil a společně ho odvezli do zoologické zahrady.
Po celou dobu koncertu byli dětští diváci velmi zaujatí nádhernou hudbou a dějem. Na závěr pak odměnili jak členy orchestru, tak dětské herce bouřlivým potleskem. Potlesk si zasloužil i Vladislav Kvapil a dirigent Petr Šumník, kteří dokázali na nedělní dopoledne připravit poutavý koncert nejen pro děti. Uskutečněním takového koncertu Moravská filharmonie dokázala, že má zájem o dětské návštěvníky, kterých snad bude nadále jen přibývat.
Kristýna Kamenická
ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika
Termín akce PROSINEC
SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA
NEJVĚTŠÍ A POSLEDNÍ AKCE ROKU 2025 !!!
66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE
SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA
www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz
Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou

DNES
Stop pyrotechnice na Silvestra. Mapa ukazuje, kde je zakázána, pokrývá velkou část města
Sport
29.12.2025
BK Olomoucko se loučí s kalendářním rokem v Nymburku
Sport
29.12.2025
Šternberk v pětisetové bitvě udolal Olymp
Zprávy z regionu
29.12.2025

