Reklama

Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona, venku je 18.2 °C

Mora ztratila zápas na Dynamu v poslední třetině

Sport

3.2.2023

Autor: Petr Pelíšek

Program čtyřiačtyřicátého dějství poslal hokejisty HC Olomouc na led lídra extraligy. Zápas v Pardubicích měla Mora dlouho dobře rozehraný, ale v poslední periodě přišla o naději na dobrý výsledek.

Úvodní třetina branku nenabídla, šancí ale bylo na obou stranách dost. Nejprve měl volnou cestu od k olomoucké brance Dvořák, ale minul. Na druhé straně musel několik skvělých zákroků předvést brankář Will, který nejprve zneškodnil střelu Rašnera i následující dorážku. V 8. minutě musela Dynamo zachránit pravá tyč. Ve druhé třetině jako první zahrozil Zeman, tečoval Válovu střelu do Lukášova betonu. Osamocený se poté před olomouckým brankářem zjevil Cienciala, kotouč mu však sjel z hokejky. Puk do branky dopravil až Poulíček, který v přesilové hře otevřel skóre zápasu. Druhý gól přidali domácí ve 33. minutě. Také Olomouci se však podařilo využít přesilovku. Na konci pohledné kombinace byl Knotek a vrátil tak Moru do zápasu - 2:1. Hned na startu třetí dvacetiminutovky si Dynamo vzalo dvougólové vedení zpět. Čtvrtou branku potom obstaral Cienciala v 54. minutě. A pak už bylo olomoucké snažení marné, na zvrat nezbyl čas.

Pardubice – HC Olomouc 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Poulíček (Košťálek), 33. Dvořák (Košťálek, Sedlák), 41. Musil (Sedlák),  54. Cienciala (Hyka, Košťálek) – 35. Knotek (J. Káňa, Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Veselý – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 9126.

Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, Musil, Vondráček. Trenér Radim Rulík.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Švrček, Černý – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Musil – Plášek, Kusko, Navrátil – Olesz, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu a punč. Těšíme se na vás.

Filip