Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 5.5 °C

Mora získala na Kometě bod

29.11.2022

Ve čtyřiadvacátém kole hokejové extraligy bojoval tým HC Olomouc o další body v Brně na Kometě. Ve vyrovnaném utkání Mora nakonec získala jeden za remízu v řádné hrací době, prohrálo po samostatných nájezdech.

Na ledě se odehrávala defenzivní taktická bitva. Oba brankáři byli k nepřekonání, branky nepadly ani v přesilovkách. Jednu hrála Mora, tři Kometa. Hosté začali hrát tu svoji na konci 45. minuty. Dobré možnosti v ní měli Káňa, Škůrek a Plášek. V řádné hrací době nepadal ani jedna branka. Takže došlo na pětiminutové prodloužení. Ani to nerozhodlo. Na řadě potom byly samostatné nájezdy. Ty byly také poměrně dlouho bezgólové. Až v páté sérii domácí rozhodli.

"Musím říct, že jsme dnes odehráli dobrý zápas. Pokračovali jsme v dobrých výkonech z minulých utkání. Samozřejmě, nedali jsme gól, ale nějaké šance jsme si vytvořili. Hráli jsme i dobře na puku. Někdy to tak je, my dnes bereme i bod," řekl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 1:0 po s. n. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Koblížek. Rozhodčí: Kubičík, Stano – Rampír, Synek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5956.

Kometa: Furch – Ščotka, Kundrátek, Hrbas, Kučeřík, Gulaši, Holland, Forman – Flek, Holík, Horký – Zaťovič, Strömberg, Koblížek – Šalé, Zbořil, Kollár – Kratochvíl, Süss, Vincour. Trenéři: Pešout, Horáček a Otoupalík.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Mareš, Škůrek, Rašner, Černý, Řezníček – Káňa, Knotek, Bambula – Olesz, Nahodil, Musil – Plášek, Kusko, Navrátil – Menšík, Anděl, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.