Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.3 °C

Mora získala doma s Budějovicemi dva body

5.1.2021

V dohrávce 9. kola extraligy nastoupili hokejisté HC Olomouc v Plecharéně proti Českým Budějovicím. Mora v duelu s poledním týmem tabulky získala dva body za vítězství po prodloužení, rozhodující branku dal Jiří Ondrušek. Kohouti zabodovali ve čtvrtém utkání v řadě.

Kohouti v tomto utkání dvakrát vedli, avšak Jihočechům se podařilo. V polovině úvodní dvacetiminutovky šli Olomoučtí do vedení. Škůrek dostal přihrávku na hranici mezikruží, načež tvrdou střelou příklepem překonal Strmeně. Mora byla v první periodě jasně lepší, než její soupeř. Lépe bruslila, dokázala Budějovice na dlouhé minuty zamknout před jejich brankou. Jenže více než tu jednu branku z převahy nevytěžila. Což se jí vymstilo v závěru první třetiny, když se hostům povedlo srovnat. A podobné to bylo i ve druhé třetině. Mora z dobrého vstupu vedla. To se po střele Bambuly prosadil pohotovou dorážkou Nahodil. Ovšem s přibývajícími minutami zase začali hosté zlobit a minut před druhou sirénou se jim povedlo srovnat. Stav 2:2 pak držel dlouho v poslední třetině. Nezměnilo se na tom nic ani v závěru, kdy hosté hráli čtyřminutovou přesilovku. Kohouti se bez potíží ubránili a šlo se do prodloužení. To se hrálo už podle olomouckého plánu a po třech minutách rozhodl hezkým gólem Ondrušek.

„Po těch dvou porážkách v nastaveném čase jsme konečně překlopili druhý bod na naší stranu. Začali jsme dobře, první třetina byla od nás výborná, ale dali jsme jen jeden gól a oni vyrovnali těsně před koncem. To samé se stalo i v druhé části. Ve třetí periodě se nám na hokejky lepila nervozita, avšak v prodloužení se nám výborná souhra. Soupeř nás nepřekvapil, věděli jsme, že výborně bruslí a bojují," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Madeta Motor České Budějovice 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Škůrek (V. Tomeček, J. Knotek), 24. Nahodil (Bambula), 63. Ondrušek (Kucsera) – 20. Forman (Z. Doležal, Pýcha), 39. M. Novák (Allen, Suchánek). Rozhodčí: Kika, Šindel – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Ondrušek, Rutar, Vyrůbalík – Káňa, Knotek, Bambula – Burian, Ostřížek, Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Slováček, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Christov, Toman, Jonák – Forman, Přikryl, Doležal – Novák, Voženílek, Ville – Michnáč, Prokeš, Karabáček. Trenéři: Prospal a Totter.