Reklama

Neděle 7. března 2021, svátek má Tomáš, venku je 0.3 °C

Mora vyhrála derby ve Vítkovicích

Sport

12.1.2021

Autor: Petr Pelíšek

Po dohrávce 12. kola extraligy se hokejisté HC Olomouc posunuli v tabulce z dvanácté příčky o jednu pozici výš. Rozhodla o tom jejich výhra ve Vítkovicích, po které si Mora s tradičním rivalem postavení v tabulce vyměnila.

V zápase dvou sousedů v tabulce se více dařilo Hanákům. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka zvítězili na ledě Vítkovic 2:1. V 1. třetině se do listiny střelců zapsal Vojtěch Tomeček, na jehož zásah domácí odpověděli v polovině druhé části trefou Nicolase Werbika. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, neboť krátce poté přesně zamířil Tomáš Dujsík. Ve třetím dějství už branka nepadla, takže plný bodový zisk míří na Hanou!

"Z naší strany to byl statečný výkon. Byl bojovný a nechybělo ani maximální nasazení. Ale musím zmínit, že i dobrý herní výkon. Dobře jsme bránili a také jsme podali kvalitní výkon v útočné fázi. Ve třetí třetině jsme sice bránili, ale musím chlapce pochválit, protože jsme ten náskok bránili dobře a chytře. Samozřejmě nás zase podržel Braňo Konrád, který měl na dnešním vítězství obrovskou zásluhu," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. V. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (Tomajko, Gřeš). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:1. Hráno bez diváků.

Vítkovice: Dolejš – Pyrochta, Polák, Gewiese, Galvinš, Koch, Kovář, Černý – Svačina, Hruška, Lakatoš – Krenželok, Dej, Schleiss – Mallet, Mikyska, Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Valenta – Káňa, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, Tomeček – Burian, Mácha, Bambula – Tomajko, Handl, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské boty z pravé kůže opět na skladě.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

Prodejna funguje dál jako výdejna našeho eshopu. Termín si domluvíte na telefonu 602 5525 863.
Samozřejmě dbáme na vaše bezpečí a všechna vládní nařízení. Pracuje v přísném hygienickém režimu. Děláme vše proto, aby byl nákup po všech stránkách bezpečný a příjemný.

www.obuvhulman.cz