Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana, venku je -0.2 °C

Mora ve Vítkovicích prohrála o gól

22.1.2021

Pořad 38. kola extraligy ledního hokeje poslal tým HC Olomouc do Ostravy k derby proti Vítkovicím. Mora šla na začátku prostřední části zápasu do vedení, ale pak se domácím povedlo stav otočit a výhru už si nedali vzít.

Zatímco první třetina zápasu mezi Vítkovicemi a Olomoucí branku nepřinesla, druhá dvacetiminutovka zaznamenala rovnou tři. Skóre zápasu otevřel ve 22. minutě David Ostřížek, hned vzápětí ale domácí snížili v přesilovce trefou Dominika Lakatoše a ještě do konce třetiny otočil vývoj utkání Jan Hruška. Tento gól se později ukázal jako vítězný, Hanáci v závěru zápasu zkusili hru s šesti bruslaři v poli, ta však k vyrovnání nevedla. Vítkovice tak Olomouc porazili vůbec poprvé v letošním extraligovém ročníku.

"Musím konstatovat, že jsme dneska hráli špatně. Po celou dobu zápasu jsme byli na dostřel. Zápas asi opticky vyrovnaný byl, ale s respektem ke kvalitám soupeře říkám, že bohužel vyhrál zaslouženě," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Lakatoš (Hruška, Svačina), 31. Hruška (Fridrich) – 22. Ostřížek (Kolouch). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý. Vyloučení: 6:4, navíc Kalus 2 x 10 minut. Využití: 1:0. Hráno bez diváků.

Vítkovice: Svoboda – Pyrochta, Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář, Doudera – Svačina, Hruška, Lakatoš – Krenželok, Dej, Irgl – Fridrich, Mikyska, Schleiss – Kalus, Werbik, Dočekal.
HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík – Káňa, Nahodil, Klimek – Ostřížek, Kolouch, Kucsera – Burian, Knotek, Bambula – Handl, Strapáč, Olesz. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.