Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.8 °C

Mora v Třinci bojovala, podlehla tam o tři branky

13.11.2020

Ani v pátek třináctého neměli hokejisté HC Olomouc štěstí. Pořad 17. kola extraligy je poslal do Třince, kde podlehli Ocelářům, kteří rozhodující náskok získali podařeným vstupem do střetnutí.

První třetina se ve Werk Aréně odehrávala plně v režii domácích hokejistů. Ve 3. minutě domácí využili přesilovku Gernátem, o pár minut později se z gólu radoval Hrehorčák. Na tři k nule pak zvyšoval Stránský.

Ve druhé třetině ale Hanáci zabrali, první gól dal krátce po vypršení přesilovky Lukáš Kucsera a v závěru prostřední dvacetiminutovky snížil Vojtěch Tomeček v přesilové hře na rozdíl jedné branky.

Blízko vyrovnání byl ve třetí třetině Ostřížek, trefil však jen tyč. Naopak na druhé straně se pět minut před koncem základní hrací doby prosadil Kovařčík. Na konečných 5:2 pak pečetil v přesilovce 5 na 3 Růžička.

„Z naší strany výsledkově špatná první třetina. Ve druhé jsme se herně zvedli a pomohly nám dvě přesilové hry, ve kterých jsme skórovali a měli jsme i šance v přečíslení dva na jednoho, které jsme bohužel nezakončili. Ani třetí třetina nebyla herně špatná a pravděpodobně rozhodlo, že jsme neproměnili čtyřminutovou přesilovou hru, v níž jsme měli vyložené šance. Domácím jsme potom dovolili zvýšit jejich náskok," řekl trenér Mory Zdeněk Moták. "Celkově musím hodnotit výkon poměrně slušně, ač jsme prohráli a měl bych být naštvaný. To jsem, ale mírněji než normálně," podotkl.

Oceláři Třinec – HC Olomouc 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gernát (Martin Růžička, Hrňa), 8. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík), 14. M. Stránský (Martin Růžička, Jaroměřský), 55. O. Kovařčík (M. Doudera, Jašek), 59. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) - 34. Kucsera (Dujsík), 40. V. Tomeček (Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Hráno bez diváků.

Třinec: Kořenář – Doudera, Gernát, Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský –Růžička, Vrána, Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa.
HC Olomouc: Lukáš – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, Černý – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Čachotský, Mácha – Burian, Kořenek, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Petr Fiala.