Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 6.5 °C

Mora v Pardubicích nezabodovala

26.1.2022

Hokejisté HC Olomouc hráli ve 43. kole extraligy v Pardubicích. Mora měla v utkání mnoho vyložených šancí, jenže nepovedlo se proměnit ani jednou. To domácí byly v koncovce šťastnější, duel skončil hanáckou prohrou.

Mora měla v Pardubicích plno šancí. První už v 7. minutě Buriana ale brankář Frodl vychytal. Pak měl Burian po akci Nahodila další možnost, Frodl měl ale připravenou lapačku včas. Ve 14. minutě hrála Mora první přesilovku. V ní dvakrát ohrozil Frodla Káňa, ale změna skóre nepřišla. Na začátku druhé třetiny střílel Kusko, ale Frodl zareagoval zase včas. Stejně pozorný byl i ve 25. minutě, kdy zakončoval Káňa, pardubický brankář pak zakročil dobře i proti střele Knotka. A ve 32.minutě zmařil pardubický gólman o velikou šanci Krejčího. Pak ho nepřekvapil ani Kunc. Zmařené šance se pak olomouckým hokejistům vymstili, protože pět minut před druhou pauzou šly Pardubice do vedení. V 51. minutě Dynamo zvýšilo na náskok dvou branek. Mora pak ještě bojovala, v závěru odvolala brankáře, ale do prázdné inkasovalo potřetí.

Myslím si, že jsme odehráli dobrou první třetinu. Ve druhé třetině jsme nešťastně inkasovali z takového závaru. My jsme měli stejné šance, ale bohužel jsme je neproměnili. I za stavu nula jedna jsme si vytvořili příležitosti, ale znovu jsme ztroskotali v koncovce,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Musil, 51. Mikuš (Cienciala, Roman), 60. Musil (Kousal). Rozhodčí: Šír, Veselý – Kajínek, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1 000.

HC Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergijenko, Jelínek – Hecl, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Paulovič, Roman, Cienciala – Urban, Anděl, Rohlík. Trenéři Král, Havíř a Sýkora.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – Káňa, Krejčí, Bambula – Kusko, Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Burian – Nahodil, Kunc. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.