Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav, venku je -3.7 °C

Mora tentokrát doma Litvínovu podlehla

23.2.2021

Po necelém týdnu hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Litvínovu. V dohrávce 19. extraligového kola se Moře nezadařilo, všechny tři body brali hosté. Olomoučtí dál drží pozici pro předkolo play-off, potvrdit ji ještě potřebují v dalších zápasech.

Do první zajímavější šance zápasu se probil na konci 3. minuty hostující Jarůšek, ale Lukáš v olomoucké bráně jeho záměr dokázal přečíst. O minutu později bylo k vidění gesto fair-play litvínovského útočníka Látala, který rozhodčímu vymluvil původně odpískaný faul na svou osobu. První přesilovku záhy hráli domácí a početní výhodu využili. Znovu se prosadil střelec uplynulých kol Petr Kolouch, skóroval ve třetím utkání v řadě. Krátce poté hrál přesilovku i Litvínov, ale stav se neměnil. Vyrovnání ale nakonec přišlo. Ve 13. minutě napřáhl Irving a jeho rána Lukášovi propadla mezi betony. Po dvaceti minutách tak šly oba celky do kabin za stavu 1:1. Stejný stav svítil na ukazateli skóre i po druhé periodě, i když ta byla střelecky nejbohatší z celého zápasu. Skóre se měnilo ale záhy po začátku poslední dvacetiminutovky. To Litvínov opět využil přesilovku. Mora pak bojovala o zvrat, snažila se, ale k úspěchu nevedla ani power-play v posledních minutách.

"S jedním gólem se vyhrát nedá, to jsem bohužel říkal už několikrát v této sezoně. Dnes to bolí více, protože oba góly jsme dostali v oslabení. S přesilovkou hostů jsme si neporadili. Byl to vyrovnaný zápas, byly tam souboje, bruslilo se, ale výsledek je pro nás nepříznivý," řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch – 13. Irving (Demel, M. Hanzl), 45. F. Lukeš (V. Hübl, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta – Kunc, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Káňa – Ostřížek, Strapáč, Tomeček – Burian, Kolouch, Olesz. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
HC Verva Litvínov: Godla – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving, Štich – Lukeš, Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Stehlík – Jarůšek, Hanzl, Zdráhal – Zygmunt, Helt, Havelka. Trenéři: Országh a Sýkora.