Reklama

Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 5.6 °C

Mora prodloužila se zkušenými i talenty

Sport

27.4.2022

Autor: Petr Pelíšek

V době bojů o extraligový titul už v HC Olomouc pracují na složení kádru pro nový soutěžní ročník. Mora na svém oficiálním webu oznámila podpis nových smluv hned se sedmi hráči. Týká se to zkušených opor, ale také mladých talentovaných členů týmu z minulé sezóny.

Nové smlouvy podepsala trojice útočníků - Silvester Kusko, Lukáš Klimek a Rostislav Olesz. Opce byla uplatněna na olomouckého odchovance Alexe Rašnera. Kontrakty uzvařeli také tři mladí útočníci - Jakub Navrátil s Janem Bambulou a Joshua James Mácha.

Rostislav Olesz přidá na Hané čtvrtou sezónu. Sedmička draftu z roku 2004 odehrála v NHL 365 zápasů. Má bronz z olympijských her v Turíně a stejnou medaili má také z mistrovství světa juniorů. Jedná se o jednoho z nejzkušenějších hráčů Mory. Kromě NHL si zahrál také ve Švýcarsku za Bern a klub SCL Tigers. V Olomouci podepsal nový kontrakt a za Moru bude hrát i další ročník.

Lukáš Klimek také přidá svou čtvrtou sezónu v Olomouci. Rovněž on je rodákem z Ostravy. Na Hanou přišel ze Sparty, kde strávil šest let. V Moře  se mu povedl hlavně první ročník: s 28 body byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Minulý rok kvůli zranění odehrál jen 17 zápasů v základní části a sedm v play off. V další sezóně se mu zdravotní problémy už vyhnuly a postupně se zařadil ke stěžejním hráčům.

Silvester Kusko už na Hané působil v sezóně 2020/2021, kdy v rámci hostování vypomohl ve 13 zápasech. V průběhu minulého ročníku přišel do Olomouce natrvalo, výměnou z Brna za Davida Ostřížka.

Alex Rašner je odchovanec Olomouce, ale dlouho hrál v první lize, naposledy za Havířov. Už loni si ho Mora povolala na závěr sezóny. A v uplynulém ročníku měl stabilní místo, nastoupil včetně play off do 44 zápasů. V Tipsport extralize odehrál celkově 159 zápasů a následující sezónu přidá i další starty. Kohouti na něj uplatnili opci.

Jakub Navrátil je dvaadvacetiletý přerovský odchovanec. První sezóna na Hané mu vůbec nevyšla. Kvůli zranění nastoupil až v závěru základní části a v play-off do 16 utkání, v nichž si připsal sedm bodů. Letošní ročník zahájil v Přerově. Pak šel zase zpět do Mory, forma postupně rostla a vyvrcholila až ve vyřazovacích soubojích s Vítkovicemi, kde v pěti utkáních zaznamenal tři body. Po vyřazení kohoutů z play-off dostal pozvánku na kemp národního týmu, kde stačil odehrát tři zápasy, dva proti Rakousku a jeden proti Němcům. HC Olomouc na něj uplatnil opci.

Jan Bambula začínal s hokejem v Havířově. Před dvěma lety si v dresu HC Olomouc poprvé vyzkoušel extraligu, většinu ročníku ale strávil v Havířově. Celou následující sezónu už odehrál v Olomouci celou. Stejně jako Navrátil, tak i Bambula zahájil letošní ročník v první lize. Jeho výkony šly postupně nahoru, čímž si vybojoval své místo v základní sestavě Mory. Po konci v soutěži se také on účastnil přípravy české hokejové reprezentace před mistrovstvím světa, během které sehrál dva duely s Rakouskem. Rovněž na něj klub uplatnili opci.

Joshua James Mácha odstartoval hokejovou kariéru v Šumperku. Po konci v dorostu se přestěhoval do olomoucké juniorky, kde se postupně probojoval mezi tahouny týmu. V minulé sezóně díky tomu dostal příležitost si zahrát v extraligu za Moru. Nyní podepsal s HC Olomouc novou smlouvu.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

ÚČETNÍ FIRMA KATEŘINA PADĚROVÁ

Katalog firem » Služby » Účetnictví

Vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování mzdové agendy, tvorba daňových přiznání, poradenství. Druhá adresa účetní firmy: Věrovany - Nenakonice 570