Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 11.1 °C

Mora porazila Kometu v prodloužení

Sport

3.9.2019

Autor: Petr Pelíšek

Drama, které bylo bohaté na góly a mělo šťastný konec pro domácí, se dnes hrálo na olomouckém zimním stadionu. Hokejisté HC Olomouc porazili po prodloužení Kometu Brno. Rozhodl útočník Tomeček, který v zápase třikrát skóroval.

Už ve druhé minutě otevřel skóre hostující Ondřej Němec, první třetina ovšem vyšla lépe Hanákům. Góly Lukáše Nahodila, Vojtěcha Tomečka a Tobiáše Handla otočily vývoj skóre. Po pauze ale zabrali hosté, prostřední dějství nabídlo tři branky Komety, o něž se postarali Jakub Orsava, Luboš Horký a Karel Plášek.

Když se v 57. minutě podruhé v utkání prosadil Vojtěch Tomeček, byli blíž radosti domácí, nicméně brzy srovnal Jakub Orsava a zápas poslal do prodloužení. Nastavení se hrálo pouze 73 vteřin, o výhře Mory rozhodl kanonýr zápasu Vojtěch Tomeček, který oslavil hattrick.

"Je to cenný skalp. Musím ale říct, že jsme v obraně měli velké mezery, hlavně ve druhé třetině, kdy měla Kometa spoustu šancí. Z tohoto pohledu bych nad tím tak nejásal. Hráli jsme lehkovážně, mysleli jsme si, že to půjde samo. Kometa má výborné hráče, kteří dokážou využít každou chybu. Tak, jako jsme hráli ve druhé třetině, hrát nemůžeme. Doufám, že nám vydrží přesilovky - s nimi jsme v tomto utkání spokojení, protože jsme je hráli dobře. Snad tak budeme pokračovat. Přesilovkám jsme se přitom moc nevěnovali, až dneska na tréninku," řekl pro klubový web trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Kometa Brno 6:5 po prodloužení (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Olesz, Jaroměřský), 10. Tomeček (Knotek, Ostřížek), 20. Handl, 33. Škůrek (Olesz, Kolouch), 57. Tomeček (Nahodil, Knotek), 62. Tomeček – 2. Němec (Hruška), 24. Orsava (Kucsera, Plekanec), 30. Horký (Němec), 36. Plášek (Hruška), 59. Orsava. 

HC Olomouc: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Paintball Game Olomouc

Katalog firem » Sport » Paintball

Jsme občanské sdružení fungující od r. 2003, zabývající se paintballovým sportem na klubové úrovni a také organizací paintballových akcí pro veřejnost, firmy a handicapované spoluobčany....