Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 15.1 °C

Mora má dva body, první gól v sezoně dal Krejčí

Sport

10.9.2021

Autor: Petr Pelíšek

V 1. kole extraligy v sezoně 2021/22 měli hokejisté HC Olomouc doma v Plecharéně za soupeře Mladou Boleslav. Kohouti dvakrát prohrávali, vždy stačili srovnat, aby v prodloužení získali druhý bonusový bod. První branku Mory v sezoně dal útočník David Krejčí.

Přestože jako první se do dobré šance dostali domácí už v půlce první minuty, kdy Tomáš Černý těsně minul, byla to Mladá Boleslav, kdo šel do vedení. V 6. minutě domácí tým pustil po špatně hraném kotouči na vlastní modré čáře do přečíslení Kotalu a Claireauxe, který trefil přesně. Hanáci dostali vzápětí početní výhodu, ale naložili s ní bídně. Velkou šanci na srovnání měli po jejím skončení, když z otočky vypálil Kucsera, čímž zahájil útočný závar, který ale neproměnil Káňa, protože těsně minul branku. Takže první perioda skončila vedením hostů. V čase 20:21 překvapil Krošelje svou tečí letícího puku Krejčí a bylo srovnáno. V dalších momentech bylo vidět, že Olomouc zlepšila hru a Krošelj měl několikrát co dělat. Nerozhodný stav potom trval docela dlouho. Pak v přesilovce v 55. minutě  Claireaux překonal Lukáše tečí. Jenže po pár sekundách srovnal Švrček. A šlo se do prodloužení. V tom měla napřed Mora přesilovku, pak se musela bránit v oslabení. V tom Claireaux chyboval, puk získal Knotek, který se zbavil ležícího obránce a trefil se mezi betony.

 „Byl to náš typický ubojovaný zápas. V přípravě jsme moc gólů nedávali, a proto jsme rádi za ty dnešní tři. Hráči bojovali a předvedli parádní výkon. Bylo to utkání nahoru a dolů. Chvílemi jsme měli více ze hry my, poté zase Mladá Boleslav. Vyčítáme si branku na 0:1, kdy jsme Mladé Boleslavi dovolili přečíslení. Začátek nás trochu zabrzdil, ale poté jsme se do toho dostali," řekl po utkání trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc– BK Mladá Boleslav 3:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Krejčí (Ondrušek, J. Káňa), 55. Švrček (J. Knotek), 64. J. Knotek – 6. Claireaux (Kotala, J. Dufek), 55. Claireaux (P. Kousal, Ševc). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Dujsík – Jánošík oba 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 202.

HC Olomouc: Lukáš – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, Krejčí, J. Káňa – V. Tomeček, Nahodil, Klimek – Navrátil, J. Knotek, Ostřížek – Olesz, Kolouch, Strapáč. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík – Lunter, A. Zbořil, Šťastný – Kelemen, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip