Mora má další dvě slovenské posily. Brankáře reprezentace Konráda a talentovaného útočníka Mikuše - OLOMOUC.CZ
Reklama

Úterý 3. února 2026, svátek má Blažej, venku je 0.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mora má další dvě slovenské posily. Brankáře reprezentace Konráda a talentovaného útočníka Mikuše

Sport

22.5.2015

Autor: rhe

Hokejisty extraligové Olomouce posílí brankář Branislav Konrád a útočník Tomáš Mikuš. Oba slovenští hráči podepsali s hanáckým klubem roční smlouvu. Spolu s obránci Valentou, Ferencem a útočníky Zemanem, Kafkou, Törökem jsou posilami HC Olomouc před novou sezónou. Vedení klubu i trenér Venera se budou snažit připravit tým na těžkou sezónu, ve které nikdo nechce opakovat barážovou účast.

Sedmadvacetiletý Konrád byl trojkou slovenské reprezentace na nedávném mistrovství světa v Praze a Ostravě, o šest let mladší Mikuš má na kontě starty za juniorský národní tým. "Jde o kvalitní hráče, kteří by měli výrazně posílit kádr," uvedl generální manažer klubu Erik Fürst pro Deník.
Konrád v uplynulé sezoně hájil barvy Trenčína. V sezoně 2013/14 se zkoušel prosadit v Třinci, ale zasáhl jen do tří zápasů. Ještě jako junior působil v Ústí nad Labem.
Příchod Konráda nemusí nutně znamenat konec Jiřího Trvaje v Moře. "O tom nechci v žádném případě spekulovat. Jirka Trvaj má čas na léčení a záleží jen na něm, jestli se rozhodne, zda bude, či nebude pokračovat. My si moc přejeme, aby byl zdráv,“ řekl Erik Fürst, olomoucký sportovní manažer pro Deník Sport.
Proč tedy Mora angažovala zkušeného Konráda? "Musíme být pojištěni pro případ, kdyby Jirka opravdu pokračovat nemohl. Pokud ta situace nenastane, budeme gólmanskou otázku následně řešit, ale připraveni být musíme,“ vysvětlil Fürst.
Tomáš Mikuš, mladší bratr reprezentačního útočníka Juraje Mikuše, naposledy hrál za tým Hokki Kajaani v druhé nejvyšší finské soutěži, ve které ovládl s 41 body kanadské bodování nováčků. Stejně jako Konrád má na kontě i roční angažmá ve Slovanu Bratislava v Kontinentální lize.

Obránce Tomáš Valenta cítil z Mory zájem, tak se vrátil


První tréninky mají v Moře za sebou i další posily. Zlínský bek Tomáš Valenta, vysoký Jakub Ferenc, který je na zkoušku z polského mistra GKS Tychy, útočníci Adam Zeman z Jihlavy a Petr Kafka z Banské Bystrice a Tomáš Török, který hrál v juniorce Slavie a nastupoval i za slovenský Martin.
Jak se rodil návrat Tomáše Valenty do Kohoutího dresu? Podle letošního nového pravidla se dá odejít na rok na hostování bez udání důvodu, takže si myslím, že to bude i můj případ. Čekal jsem na smlouvu ve Zlíně, kde to dopadlo, jak to dopadlo. V Olomouci jsem ale cítil chuť od vedení i trenérů, protože už jsem tu hrál a byli se mnou spokojení. Uvidíme, jak to bude v sezóně, ale zatím jsem spokojený,“ řekl Tomáš Valenta pro www.hc-olomouc.cz
Značnou část svých spoluhráčů zná Valenta ještě z dob, kdy oblékal olomoucký dres poprvé nebo z minulého ročníku z první ligy. Svůj návrat mezi Hanáky ale s ostatními hráči příliš nerozebíral. "To, že tu budu, je poměrně čerstvá informace, protože jsem měl do 30. dubna smlouvu ve Zlíně, a pak to bylo hodně rychlé. Jezdili jsme se dívat na baráž s jedním spoluhráčem ze Zlína a trošku laškovali s myšlenkou, jestli budu ve Zlíně pokračovat. Tehdy jsem si ale ještě nepřipouštěl, že ne. Jsem ale za šanci rád, cítím skvělou atmosféru,“ těšilo hráče, který v Olomouci oblékal dres s číslem 92.

Útočník Petr Kafka by se rád stal v Moře útočnou oporou
Hráč, který by měl převzít část střelecké odpovědnosti by mohl být Petr Kafka. Má za sebou velice povedenou sezónu v dresu Bánské Bystrice – 54 bodů v základní části, 13 bodů v play-off. V extralize hrál za Spartu, Kladno či Mladou Boleslav. V Olomouci cítí šanci, že by mohl hrát více než v předchozích extraligových štacích. "Když jsem hrál na Spartě nebo na Kladně, většinou jsem kádr jen doplňoval, ale tady bych měl být jako posila. Pokud se na ledě ukážu tak, jak doufám, zřejmě bych tu měl dostat větší šanci. Chtěl bych se posunout v týmové hierarchii a ne být jen v uvozovkách do počtu, jako tomu bylo tehdy. Hrát čtvrtou lajnu a tak dál. To je to, proč jsem sem přišel," zmínil Petr Kafka.
Střelcem byl v Jihlavě také Adam Zeman, kterého zná trenér Venera ze střídavých startů v Pardubicích. Třebíčský rodák přišel na Hanou z jihlavské Dukly, v jejímž drese v předloňské sezóně vstřelil celkem 33 branek, loni se pak dostal na metu 20 gólů. "Nemyslím si, že jsem nějaký vyložený střelec. Budu se snažit hrát co nejlépe a nějaké góly vstřelit, abych pomohl týmu. Na novou sezónu se těším moc a doufám, že dostanu šanci ukázat, co umím. Myslím si o sobě, že jsem spíše technický hráč, a když se mi chce, tak i dobře bruslím,“ vyjádřil Zeman.
V útoku to zkouší mladý talentovaný slovenský forvard Tomáš Török, jehož otec hrával za Nitru a hrál prolínací soutěž proti DS Olomouc na konci osmdesátých let. "Agent mi řekl, že je tu možnost jít do Olomouce. Pravděpodobně se na mě byl někdo z HC Olomouc podívat, a tak jsem tu teď na zkoušku. Nemám co ztratit, přišel jsem zabojovat o místo a velmi se na to těším. Parta vypadá výborně, takže jsem rád, že tu můžu být. Chci zabojovat o místo v sestavě," řekl Török.
V kolonce odchodů jsou zatím Rachůnek, Marosz, kteří podepsali v Karlových Varech, do Jihlavy jde hostovat Richard Diviš, zatím nepotvrzeny jsou odchody Majeského, Cibáka, Patery a Dlouhého, ale smlouvy jim prodlouženy nebyly.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip