Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.5 °C

Mora končí v play-off, Sparta byla nad její síly

Sport

25.3.2021

Autor: Petr Pelíšek

Hokejisté HC Olomouc podlehli Spartě Praha i ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série a soutěžní ročník 2020/21 tak pro ně skončil. Mora o možnost vrátit sérii do hlavního města bojovala s maximálním nasazením. A dlouho vzdorovala. Jenže pak inkasovala tři góly v rychlém sledu a Pražané už si tčvrtou výhru, a tím pádem i postup, vzít nenechali.

První dvacetiminutovka tak skončila bez branek, byť se bojovalo náruživě a urputně o každou píď ledu a nějakou tu velkou šanci měly oba týmy. V prostřední periodě se Hanákům naskytla jedinečná příležitost na vedoucí branku. Minutu a čtyřiačtyřet vteřin dlouhá přesilovka pěti proti třem. Jenže nakonec trvala jen 48 sekund, protože na na trestnou lavici šel za hráčskou lavici Knotek. Následná početní výhoda čtyř proti třem pak také zůstala nevyužita. Krátce po polovině zápasu se rozhodlo. A bohužel to bylo ve prospěch hostů. Sparta dala za tři minuty a jedenačtyřicet sekund tři branky. V závěrečné dvacetiminutovce se Hanáci jen ztěžka dostávali do útočného pásma. Pražané si poté už postup pohlídali. Pro Kohouty tak sezóna skončila.

„Se Spartou je to vždycky těžké. Minimálně do poloviny zápasu jsme jí byli důstojným partnerem. Měli jsme šance, které jsme ale neproměnili. Sparta nás pak tvrdě trestala. Samozřejmě je to zklamání, nicméně jsme hráli až do poslední minuty a myslím, že jsme si vedli celkem dobře,“ řekl trenér HC Olomouc Zdeněk Moták.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Košťálek (Rousek, Kudrna), 32. Řepík (Horák, Dvořák), 35. Němeček (Tomášek, T. Pavelka). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Rožánek, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Konečný stav série: 0:4.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Rašner, A. Rutar – Strapáč, Nahodil, J. Káňa – Olesz, Kolouch, Ostřížek – Kucsera, J. Knotek, Klimek – Burian, Navrátil, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a jan Tomajko.

HC Sparta Praha: Salák – Jurčina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Polášek, T. Pavelka, Němeček – Řepík, Horák, Sobotka – Rousek, Sukeľ, Kudrna – Buchtele, Tomášek, Forman – Žálčík, Zikmund, Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Pergoly Sunberg - odolné hliníkové pergoly se stahovací střechou.