Mora jede z Vítkovic bez bodů - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pátek 2. ledna 2026, svátek má Karina, venku je 3.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mora jede z Vítkovic bez bodů

Sport

28.12.2021

Autor: Petr Pelíšek

Po dvou výhrách hokejisté HC Olomouc prohráli. Ve Vítkovicích dnes sice dvakrát, vedli, ale pak domácí čtyři góly z přesilovek otočili a rozhodli.

Olomoucký Kunc ve 3. minutě otevřel skóre povedenou tečí v mezikruží. Po špatném střídání hostů pak dostaly Vítkovice možnost první přesilové hry. Ovšem bez využití. Další přesilovku už Vítkovičtí proměnili. Stačilo jim k tomu deset vteřin. Domácí branku po delší době ohrozil Tomeček, pro kterého u mantinelu vydoloval kotouč Káňa. V závěru první třetiny šli domácí do tří. Vítkovická obrana ustála sílící tlak Hanáků a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. Druhou třetinu tedy vítkovičtí zahájili v oslabení a museli se mít na pozoru před dvojicí Káňa – Krejčí, která řídí olomoucké přesilové hry. A právě po střele Krejčího se dostal odražený kotouč k Nahodilovi, který dorazil přesně a bylo to 1:2. Vítkovice se vrhly se do útoku a ještě do druhé pauzy otočily na tři dva. V úvodu třetí třetiny pak přesným bekhendem srovnal Kusko na 3:3. Olomouc se pak podle sudích dopustila špatného střídání, co bylo potrestáno dvěma minutami. To se nelíbilo olomouckému kapitánovi Švrčkovi, který za své protesty v přerušené hře inkasoval dvouminutový trest za nesportovní chování. Domácí tak dostali dárek v podobě dvojnásobné přesilovky. A dali v ní na 4:3. Tři minuty před koncem pak Vítkovice pečetily výhru pátou brankou.

„Dobře jsme začali, vedli jsme 1:0. Ve druhé třetině ale byly Vítkovice lepší. Dostali jsme hodně gólů v oslabení, což se na konečném výsledku podepsalo. Některé fauly si nemůžeme dovolit dělat. Tresty za špatné střídání a nesportovní chování dnes rozhodly. Nedá se nic dělat, musíme se z toho poučit," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Vítkovice Ridera– HC Olomouc 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Krenželok (Bukarts, Solovjov), 26. Bukarts (Lakatoš, Solovjov), 35. Solovjov (Bukarts), 55. Bukarts (Lakatoš, Marosz), 58. Lakatoš (Solovjov) – 3. Kunc (Černý, Nahodil), 21. Nahodil (Krejčí, Kolouch), 45. Kusko (Káňa, Škůrek). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:9. Využití: 4:1. Diváci: 1000.

HC Vítkovice: Stezka – Solovjov, Polák, Galvinš, Plášil, Koch, Kovář, Gewiese – Krenželok, Hruška, Lakatoš – Dej, Marosz, Bukarts – Kalus, Flick, Fridrich – Bernovský, Chlán, Krejsa. Trenéři Holaň, Philipp a Šimíček.
HC Olomouc: Lukáš – Groch, Černý, Švrček, Rutar, Řezníček, Škůrek – Káňa, Krejčí, Tomeček – Kusko, Knotek, Klimek – Strapáč, Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Kunc – Navrátil. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

AKTIVITY PARK

Katalog firem » Zábava, volný čas » Lanová centra, dětská hřiště

Aktivity park je lanový park umístěný v části letního areálu Aquaparku se vstupem z parkoviště. Součástí parku je také kiosek s občerstvením a WC. Atrakci je možné využívat téměř c...