Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 6.6 °C

Kohouti doma nestačili na Spartu

30.12.2017 aktualizováno 30.12.2017 19:52

Hokejisté Olomouce bojovali ve 35. kole Tipsport extraligy o sedmou výhru v řadě proti Spartě Praha. V první třetině šli ale do vedení hosté, když se trefil Klimek. Pak ještě navýšil vedení Pražanů Říčka. V poslední části Mora duel zdramatizovala, ale Sparta už si výhru vzít nenechala.

Andrej Kudrna ze Sparty v souboji s olomouckým Markem Lašem. Sparta dala Hanákům lekci z produktivity. Andrej Kudrna ze Sparty v souboji s olomouckým Markem Lašem. Sparta dala Hanákům lekci z produktivity. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Hosté přijeli bez Zbyňka Michálka, Kumstáta a Černocha, domácím stále chyběli v obraně oba Galvasové, Ondrušek, Škůrek a v útoku Skladaný s Janem Káňou. První vyložené šance měla Mora, Strapáč i Herman však nepřekonali z dobrých pozic Aittokallia, což se ve 12. minutě povedlo z brejku na druhé straně Klimkovi, a Sparta tak šla do vedení.
Olomouc se snažila o vyrovnání, nebezpečně pálil Eberle, zblízka to zkoušel Laš, finský brankář ale Spartu držel. Ta hrozila opět z brejků a zase to byl Klimek, který nepříjemně ohrozil Konráda. Po první třetině vedla Sparta v Olomouci 1:0.
Druhou část začali také lépe hosté. Konrád vychytal bekhend Pecha i velkou možnost Formana, který málem potrestal hrubku Dujsíka v rozehrávce. Ve 28. minutě Sparta navýšila vedení. Vrána našel z rohu ve střelecké pozici Kudrnu, jeho střelu ještě Konrád vyrazil, ale na dorážku Říčky už byl krátký.
A pro Hanáky mohlo být ještě hůře, Mikuš už překonal Konráda, puk směřující do branky odvrátil na poslední chvíli Jaroměřský. Olomouc zahrozila až ve 36. minutě. Aittokallio byl na bombu Jergla z mezikruží připraven. Mora pak ještě nevyužila dvě přesilovky, palebná síla od modré tentokrát chyběla.

Buly. Jan Knotek na vhazování proti norskému útočníkovi Sparty Reichenbachovi. Olomouc doma prohrála se Spartou 2:5. Buly. Jan Knotek na vhazování proti norskému útočníkovi Sparty Reichenbachovi. Olomouc doma prohrála se Spartou 2:5. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Ve třetí části si domácí konečně pomohli přesilovkou. Herman nabyl na modré Houdkovi a jeho dělovka se zastavila až v síti. Pěknou ránu pak poslal na sparťanskou branku také Jergl, finský gólman ji tentokrát našel ve výstroji.
Ve 46. minutě Sparta opět odskočila, když brejk první formace zakončil Petr Vrána. Hanáci však hned v dalším střídání opět snížili, Petr Strapáč se prosadil před brankou a zasunul puk za záda Aittokallia.
O chvíli později však skórovali opět hosté. Ve hře 4 proti 4 se trefil bek Piskáček. A Hanáci opět mohli snížit Strapáčem, toho však vychytal brankář hostí. Sparta ještě přidala jeden gól z brejkové situace. Akci Hlinky s Jarůškem zakončil po nezištné přihrávce zkušeného matadora Jarůšek. Sparta vyhrála v Olomouci 5:2. O chvíli později však skórovali opět hosté.
Ve hře 4 proti 4 se trefil Piskáček. A Hanáci opět mohli snížit Strapáčem, toho však vychytal brankář hostí. Sparta tak vyhrál na Hané 5:2.
"Sparta nám bohužel dala lekci z produktivity. V první třetině jsem měl velkou šanci, ale nedal jsem to. Hned při dalším střídání nám Sparta otevřela skóre. Ve druhé třetině jsme taky měli vyložené šance, ale Sparta nám odskočila na dva góly. Pokaždé, když jsme se dostali do kontaktu, tak nám zase utekli. Musím říct, že byli lepší v proměňování šancí a vyhráli zaslouženě. Chybí nám klíčoví beci, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Odedřeli jsme to, ale příležitosti jsme neproměňovali. Spartě vycházely protiútoky, i když jsme se na to připravovali," řekl po utkání útočník HCO Petr Strapáč.

HC Olomouc2:5HC Sparta Praha
(0:1, 0:1, 2:3)
Branky:42. Houdek (Herman, Holec), 47. Strapáč (Burian, Roman Vlach) - 13. Klimek (Piskáček), 28. Říčka (A. Kudrna, P. Vrána), 46. P. Vrána (Říčka, A. Kudrna), 49. Piskáček (Pech, Forman), 55. Jarůšek (J. Hlinka).
Rozhodčí:Pešina, Mrkva – Jindra, Zíka.