Mora bere další body, s Kladnem si poradila v retro dresech
7.12.2025
Zápas 30. kola extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Kladnu. A povedl se jim. Sice po prvních dvaceti minutách prohrávali, ale v prostřední části utkáni třemi brankami, dvě z nich dali v oslabení, vývoj střetnutí dokázali dokonale otočit. Mora nastoupila v retro dresech na oslavu sedmdesátin založení klubu.
Olomoučtí hokejisté šli do zápasu v retro dresech, ale v úvodu jim to v nich moc nešlo. Do vedení se dostalo Kladno v 7. minutě po trefě Žovince. A těsným náskok hostů platil také po první siréně. Zápas se lámal ve druhé třetině. Ta vyšla Moře náramně. Nejprve ve 22. minutě srovnal Macuch. A pak přišel hotový obrat. V čase 32:18 byl vyloučen Orsava. Ale Mora se místo bránění paradoxně vrhla do útoku a právě v oslabení duel rozhodla. Dala dvě branky během osmadvaceti sekund. Skórovali Řezníček a Kusko. Tím bylo v podstatě rozhodnuto, hosté už se nedokázali z šoku probrat. Střetnutí se už v podstatě jen dohrávalo, Hanáci pak ještě pečetili v závěru výhru čtvrtou branku při závěrečné kladenské power-play.
„Měli jsme špatný vstup do utkání. Nakopl nás gól na jedna jedna. Kluci pak oslabení odmakali parádně, co nezblokovali, to chytil Machovský. Postupem času jsme se trošku báli. Ale kluci to odfárali,“ řekl Petr Svoboda, asistent trenéra HC Olomouc. „Není typické dát dvě branky v oslabení. Ale povedlo se nám to, padlo to tam. Tam se zápas lámal, dva slepené góly vlijí sílu do žil, mančaft to nakoplo,“ podotkl Svoboda.
HC Olomouc – Kladno 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Macuh (Cosgrove), 34. Řezníček (Anděl), 34. Kusko (Stella), 59. Čacho – 7. Žovinec (Konečný). Rozhodčí: Vrba, Mejzlík – Hynek, Rampír. Vyloučení: 4:5. V oslabení: 2:0. Diváci: 4584.
HC Olomouc: Machovský – Ondrušek, Černý, Cosgrove, Stella, Řezníček, Hrádek, Rutar – Krastenbergs, Čacho, Orsava – Plášek, Nahodil, Navrátil – Fridrich, Macuh, Matýs – Anděl, Kusko, Najman – Doktor. Trenér Róbert Petrovický.
Kladno: Dansk – Žovinec, Jandus, T. Tomek, Pietroniro, Mendel, M. Houdek, Vandas – Audette, Robins, Ojamäki – Ryšavý, Vigneault, Kelly Klíma – Lisler, Konečný, Bareš – J. Strnad, Bláha. Trenér David Čermák.
Vinárna Pod Pálavou
Katalog firem » Restaurace, stravování » Vinárny, vinné bary
Vinárna s nejširším sortimentem rozlévaných láhvových vín po skleničce z degustačních enomatů Ať už patříte k těm, kteří si potrpí na kvalitní tichá láhvová Moravská vína, BIO...






