Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.3 °C

Mora prohrála čtvrtý zápas i celou sérii

22.3.2023

Hokejisté HC Olomouc bojovali ve čtvrtém zápase čtvrtfinále vyřazovací části extraligy v Plecharéně proti Pardubicím. Pro Moru to byl, i přes velmi dobrý výkon, poslední zápas v soutěžním ročníku.

Mora měla zajímavý start, hned při prvním střídání trefil Nahodil brankovou konstrukci. Ale to bylo na dlouho minuty z olomoucké strany všechno. Pardubice šly ve 4.minutě do vedení a pak se rozehrály. Hanáci si s převahou hostů dlouho nevěděli rady. A mohli být rádi, že do konce první třetiny inkasovali jen jednou. Také druhou třetinu zahájili hosté dobře a jen kousek chyběl Robertu Říčkovi, aby překonal ležícího Konráda. Dynamo nakonec dokázalo tlak přetavit ve třetí branku v 29. minutě. Olomoučtí se dočkali ve 39. minutě, když brankáře Willa překonal Nahodil - 1:3. Na začátku třetí části ještě zdramatizoval utkání Kusko, který využil zacloněného výhledu brankáře a snížil na rozdíl jediné branky - 2:3. Z následného tlaku Olomouce však žádná další branka nepadla, nepovedlo se to ani v dlouhé power-play.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Nahodil (Bambula), 46. Kusko (Mareš, Plášek) - 4. Říčka (Cienciala, Hyka), 15. D. Musil (Hyka, Říčka), 29. Mandát (Rákos). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5500. Konečný stav série: 0:4.

HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Řezníček, Švrček, Kočí – Orsava, Nahodil, Káňa – Navrátil, Knotek, Bambula – Musil, Kusko, Plášek ml. – Anděl, Menšík, Klimek. Trenér Jan Tomajko.

Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Cienciala, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček. Trenér Radim Rulík.