Reklama

Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Letní kino láká na adventní program. Těšte se na koncerty, Mikulášský karneval, punč i pravou zabijačku

Zprávy z regionu

16.11.2023

Autor: red

Počasí promítání filmů už sice nepřeje, ale hospoda Letňák u areálu letního kina chystá vůbec poprvé kulturní program i během adventu. Pod stromy vyroste ve čtvrtek 23. listopadu šapitó pro kapely, připravený je i prodej stromků a Mikulášský karneval. Největším lákadlem je ovšem pravá zabijačka za přítomnosti řezníka. Samozřejmě nebude chybět ani punč a horký svařák.

Foto: Letní kino Olomouc

"Zabijačkový guláš, jitrnice, ovar a samozřejmě pálenka a dobré pivo. Prostě nefalšovaná zabijačka v podání profesionálního řezníka," zve na akci provozní Tomáš Adamec s tím, že si lidé musí v kalendáři poznamenat pátek 15. a sobotu 16. prosince, kdy se porážka vepře chystá. Důvodem pro návštěvu ovšem bude i prodej vánočních stromků z arcibiskupských lesů. "O tomto víkendu totiž chystáme prodej vánočních stromků, jejichž koupí mohou lidí podpořit lokální lesníky. Stromky budou v areálu celé tři dny a lidé si můžou vybrat ten nejhezčí," dodává Adamec. O týden dřív se mohou návštěvníci těšit na jarmark, kde budou mít možnost si nakoupit poslední dárky.

Olomoučany oblíbený areál se na měsíc promění, vyroste zde totiž vyhřívané šapitó pro celou řadu hudebníků. Nebude chybět ani vánoční stromeček a světelná výzdoba, která atmosféru Vánoc podtrhne. "Otevírací koncert 23. listopadu má v režii česko-bosenská kapela No Barriers," láká provozní. Během dalších večerů zahraje třeba písničkář Vlna nebo Michal Juřička z kapely Trocha klidu. Návštěvníci se mohou těšit také na notnou dávku místních začínajících umělců, kterým talent rozhodně nechybí.

Hospoda Letňák se vyznačuje i kvalitním barem. Kromě nabídky pěti druhů piv se vánoční nabídka rozšíří o chutné punče, svařák nebo domácí Kubešovu medovinu z rodinné včelařské farmy z Olomouce. "S teplým pitím v ruce se lidé mohou těšit na představení olomouckých autorek Jany Janoko a Avévy Victoria Quentin a jejich autorské sesterské tvorby," představuje další akce Adamec. Po vernisáži navíc zahraje mutlilaterální kapela LUGDUSH. V neposlední řadě se můžete těšit na Mikulášské pondělí, kde si v maskách nebo bez nich můžete užít zábavu s rockovou kapelou Herrgott.

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské trekové boty z pravé kůže.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty na vycházky do přírody.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

www.obuvhulman.cz