Reklama

Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 20.1 °C

Kraj pomůže obcím s opravou vodovodů a kanalizací. V rozpočtu jsou vyčleněny 3 miliony

Zprávy z regionu

6.2.2019

Autor: red

Tři miliony korun jsou připraveny v rozpočtu na odstranění škod, které obcím vzniknou při haváriích na vodovodních a kanalizačních řadech. Ze stejného balíku peněz je možné čerpat i na stavbu protipovodňových opatření.

Ilustrační foto

Foto: Archiv redakce

"Krajské peníze mohou žadatelé získat v případě, že dojde k poruše na vodovodu, a v důsledku toho k omezení dodávek pitné vody. Opravy vodohospodářské infrastruktury jsou velmi nákladné, proto chce hejtmanství obcím s financováním pomoci," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí Milan Klimeš. Největším nepřítelem vodovodních a kanalizačních sítí jsou povodně, které dokážou z vody pitné udělat nepoživatelnou a splaškové potrubí ucpat bahnem. Kraj proto podpoří i projekty, které mají ničivé následky velké vody omezit.  

"Žádosti o podporu začne úřad přijímat 1. dubna. Dotace jsou určeny obcím nebo místním částem do dvou tisíc obyvatel," vysvětlil Milan Klimeš. 

Reklama

Čalounictví­ Kment

Katalog firem » Řemeslníci

Nabízíme svým zákazníkům výrobu a renovaci sedacích souprav. Návrh a výrobu sedacích boxů do barů, kaváren, heren a hotelů to vše včetně konstrukcí. Čalounění židlí, rohových lav...