Reklama

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea, venku je 21.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Konference UP Business Camp opět motivovala k plnění podnikatelských snů

Zprávy z regionu

25.11.2021

Autor: red

Mít nadšení, motivaci, odvahu, dát do podnikání srdce a začít s businessem můžete právě teď. To opakovaně zaznívalo na univerzitní konferenci UP Business Camp, která proběhla v sobotu 20. listopadu v Olomouci v Domě u parku.

Účastníci konference měli možnost si poslechnout třináct inspirativních řečníků a zažít souboj startupů, který se konal v rámci konference. Mohli se inspirovat v panelové diskuzi a zjistit tak, jak začít podnikat ve velkém či malém městě. Pro účastníky Souboje startupů byl v dopoledních hodinách připraven workshop prezentačních dovedností. 

Letošní konferenci UP Business camp zahájil rektor Univerzity Palackého Martin Procházka. Hned po zahájení uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík "Nebojte se dělat chyby. Pak zase chyby. A pak zase chyby. A pak budete připraveni."

Hned na začátku konference se představila vítězka soutěže Podnikavá hlava 2021, Dominika Sokolová s firmou FESTADA, která funkčně monitoruje stáda koz a ovcí. Její projekt se od vítězství v Podnikavé hlavě obrovsky posunul. Hned po ní navázala Eva Klabalová se svojí značkou KAVE footware. Představila nám výrobu českých tenisek, při jejíž výrobě se snaží chovat maximálně ekologicky a využívat odpadového materiálu. Pod pokličku jesenické firmy WOOX nás nechal nahlédnout Miroslav Kubiček, který ve firmě pracuje jako Product Manager. Michal Holub, kouč osobního růstu, nám ukázal, jak dělat to, co nás opravdu baví. 

V odpoledním programu nám Lukáš Medek popsal svou cestu k výrobě ořechových másel a dalších dobrot od firmy Šufan. Následně celý sál rozhýbal se svým pětiminutovým cvičením Ondřej Horák s trenérem Jiřím Zadinou z OfficeFitness. Poslední přednáška nám představila spolupráci Davida Prycla z univerzitního aplikačního centra Baluo a Tomáše Pošepného, Product Ownera a spoluzakladatele Yarmilla, datové platformy pro profesionální sport. Řekl nám, proč dnes pro řízení sportovního výkonu používá Yarmilla řada sportovních svazů, reprezentačních trenérů a sportovců. Jeho příběh rozesmál celý sál, i když se ke konferenci připojil pouze online.

V souboji startupů nejlépe obstál projekt Cementum, který vytváří designové výrobky ze speciálního betonu s téměř nekonečnou recyklací. Dále Veles Technology, jehož cílem je prorazit jako výrobce a distributor VR headsetů. Posledním projektem oceněným porotou je Nekrachni, který chce změnit finanční vzdělávání na SŠ a usnadnit tak mladým lidem přechod do dospělého života. Publikum nejvíce zaujal projekt eBuseness Cards, který si klade za cíl nahradit papírové vizitky elektronickými. 

Konferenci UP Business Camp pořádal Vědeckotechnický park Univerzity Palackého za finanční podpory generálního partnera Komerční banky. Další významní partneři jsou Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Startup Klub, ESMEDIA Interactive, Inovační centrum Olomouckého kraje, Busyman a Reticulum. Nad celou konferencí převzal záštitu Olomoucký kraj.