Reklama

Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona, venku je 13 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Knihovníci ze Stadtbibliothek Nördlingen na zkušené v Olomouci

Zprávy z regionu

21.6.2022

Autor: red

Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s oddělením zahraničních vztahů statutárního města Olomouce hostí ve dnech 19. až 23. června 2022 knihovníky ze Stadtbibliothek Nördlingen.

Ilustrační foto

Foto: archiv VKOL

Knihovníci z partnerského města Olomouce byli do metropole Hané pozváni již v roce 2019 (pracovníci VKOL absolvovali v Nördlingenu pětidenní odbornou stáž v roce 2018), nicméně z důvodu nepříznivé covidové situace byl termín několikrát přesunut.

Pobyt byl oficiálně zahájen v pondělí 20. 6. setkáním s ředitelkou VKOL Ivetou Tichou a vedoucími jednotlivých oddělení VKOL, o něco později byla delegace přijata na radnici náměstkem primátora Karlem Konečným.

"Jsem ráda, že konečně můžeme ve Vědecké knihovně přivítat naše kolegy z Německa. Připravili jsme pro ně bohatý odborný knihovnický program, v rámci něhož si projdou provozy knihovny, budou moci nahlédnout do bohatých historických fondů a v novém depozitáři v Hejčíně si pak prohlédnout digitalizační jednotku a restaurátorskou dílnu," doplnila k programu návštěvy ředitelka VKOL Iveta Tichá.

Němečtí kolegové projevili zájem o účast na akcích pořádaných pro školy a veřejnost. Proto se v nedalekém parku počítá s Kinderklubem, v Knihovně města Olomouce zase s programem v dětském oddělení. V městské knihovně se pak v doprovodu paní ředitelky Lenky Pruckové blíže seznámí s fungováním knihovny a jejími pobočkami. Opomenuta nebude ani knihovna UP (Zbrojnice) a knihovníci zavítají také do MUO, kde jim bude představen projekt SEFO. V rámci doprovodného programu zdolají radniční věž, naše město si projdou s průvodcem a v ZŠ Komenium budou moci obdivovat znovu nabytou krásu freskového sálu, který je označován za "olomouckou sixtinskou kapli".

"Velmi si považujeme spolupráce s německým městem Nördlingen, které patří mezi dvanáct našich partnerských měst. Knihovnictví, které je ústředním tématem této návštěvy, je také jednou z forem partnerské spolupráce," dodal náměstek primátora Karel Konečný.

Výměna zkušeností je umožněna díky finanční podpoře statutárního města Olomouce v rámci zahraniční spolupráce partnerských měst.

Reklama

Zdravá výživa u Milušky

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Zdravá výživa u Milušky (vedle Národního domu )
8.května 15
Houbové jerky Habanero České houby

LADU - SLANÝ KARAMEL

Bio dýňové gomasio ČESKÉ BIO

Bio makkaróny

SIRUPY
Grepito-Ručně zpracovaný a za studena louhovaný sirup z bio červených grepů.
Šípek-Šípek plod obsahuje plno vitamínu nejen vit.C, ale i další jako A, K, B1, B2
Rakytník- nejlepší vzpruha na posílení imunity. Lečí do hloubky a posiluje celý organismus. Výborný pro atopiky.
Citron-Sirup je plný šťavnatých citronů z Kréty bez chemického ošetření. Skvěle se hodí jako letní osvěžení i na ochucení horkého čaje v zimě.

Přírodní třtinový cukr MUSCOVADO bio*nebio

Snakk Hrachové chipsy,v různých příchutích

LUŠTĚNINOVÉ CHIPSY S ČERVENOU ŘEPOU

BEZ LEPKU PEČIVO-BEZLEPÍK

KOLÁČE,FRGÁLY,CHLÉB,BAGETY,LÍSTOVÉ TĚSTO

Tablety umeboshi

Bio káva zrnková Mexiko Destination

Kvašená zelenina PICKLES

Bio Rovnováha ženy Yogi Tea

Ekomedica Višeň 100% šťáva

Korejská chilli omáčka

JABLEČNÉ TRUBIČKY

Bio mléčná čokoláda s kardamome