Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 19.8 °C

Knihovníci ze Stadtbibliothek Nördlingen na zkušené v Olomouci

Zprávy z regionu

21.6.2022

Autor: red

Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s oddělením zahraničních vztahů statutárního města Olomouce hostí ve dnech 19. až 23. června 2022 knihovníky ze Stadtbibliothek Nördlingen.

Ilustrační foto

Foto: archiv VKOL

Knihovníci z partnerského města Olomouce byli do metropole Hané pozváni již v roce 2019 (pracovníci VKOL absolvovali v Nördlingenu pětidenní odbornou stáž v roce 2018), nicméně z důvodu nepříznivé covidové situace byl termín několikrát přesunut.

Pobyt byl oficiálně zahájen v pondělí 20. 6. setkáním s ředitelkou VKOL Ivetou Tichou a vedoucími jednotlivých oddělení VKOL, o něco později byla delegace přijata na radnici náměstkem primátora Karlem Konečným.

"Jsem ráda, že konečně můžeme ve Vědecké knihovně přivítat naše kolegy z Německa. Připravili jsme pro ně bohatý odborný knihovnický program, v rámci něhož si projdou provozy knihovny, budou moci nahlédnout do bohatých historických fondů a v novém depozitáři v Hejčíně si pak prohlédnout digitalizační jednotku a restaurátorskou dílnu," doplnila k programu návštěvy ředitelka VKOL Iveta Tichá.

Němečtí kolegové projevili zájem o účast na akcích pořádaných pro školy a veřejnost. Proto se v nedalekém parku počítá s Kinderklubem, v Knihovně města Olomouce zase s programem v dětském oddělení. V městské knihovně se pak v doprovodu paní ředitelky Lenky Pruckové blíže seznámí s fungováním knihovny a jejími pobočkami. Opomenuta nebude ani knihovna UP (Zbrojnice) a knihovníci zavítají také do MUO, kde jim bude představen projekt SEFO. V rámci doprovodného programu zdolají radniční věž, naše město si projdou s průvodcem a v ZŠ Komenium budou moci obdivovat znovu nabytou krásu freskového sálu, který je označován za "olomouckou sixtinskou kapli".

"Velmi si považujeme spolupráce s německým městem Nördlingen, které patří mezi dvanáct našich partnerských měst. Knihovnictví, které je ústředním tématem této návštěvy, je také jednou z forem partnerské spolupráce," dodal náměstek primátora Karel Konečný.

Výměna zkušeností je umožněna díky finanční podpoře statutárního města Olomouce v rámci zahraniční spolupráce partnerských měst.

Reklama

Zdravá výživa u Milušky

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Zdravá výživa u Milušky 8.května 15 ( vedle národního domu)
Kombucha 2l/68kč
Díky obsahu kyseliny listové podporuje tvorbu červených krvinek a vstřebávání železa. Dále je uváděno, že kombucha hraje pozitivní roli při kožních onemocněních, cukrovce, zánětech, nemocech kloubů, migréně, žaludečních potížích a dalších nemocech, jako jsou třeba menstruační bolesti či hypertenze.
????Rovněž podporuje imunitu, pomáhá detoxikovat organismus (podílí se na odstranění těžkých kovů a dalších toxinů), podporuje střevní mikroflóru, pomáhá při problémech s funkcí ledvin a žlučníku), má diuretické účinky.

Tremoso -zavařena Lupina

Olej-meruňkový, avokádový,dýňový,makový,Pupalkovy, arganový, hřebíčkový a CBD

Ledové čaje-jahodový,malinový,brusinka,černý rybíz,s limetkou

Nejkvalitnější rýže CALASPARRA

BIO sušené ovoce

Citrusový pektin

Ovčí sýry z Brníčka
Ovčí sýr na gril (halloumi )

Kořeni od firmy Benkor

Těšíme se na vaši návštěvu