Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.4 °C

Kdo získá Cenu města nebo Cenu za počin roku? Návrhy posílejte do konce ledna

Zprávy z regionu

11.1.2021

Autor: red

Statutární město Olomouc vyhlašuje 24. ročník ocenění významných osobností města a 12. ročník udělování Ceny za počin roku. Klíčovou roli ve výběru oceněných má jako vždy veřejnost.

Slavnostní předávání Cen města Olomouce a Cen za počin roku by mělo opět proběhnout v Arcibiskupském paláci

Foto: www.cenamesta.cz

Cena města, kterou uděluje Zastupitelstvo města Olomouce na základě návrhů občanů, případně institucí, je oceněním významných osobností za jejich celoživotní práci nebo výrazný počin. Nominace od občanů i institucí je možné zasílat do 31. ledna 2021 přes nominační formulář, který najdete na následujícím odkaze: www.cenamesta.cz

Ceny města jsou udělovány jednou ročně v kategoriích věda a výzkum, kultura, sport, a jiné (za společenský přínos městu). Další samostatnou kategorií je pak Cena za počin roku 2020. Jednotlivé návrhy posuzuje odborná pracovní skupina, poté Rada města Olomouce a následně je schvaluje Zastupitelstvo města Olomouce, které bude jednat 6. března 2021.

"Slavnostní předání cen se pravidelně koná v předvečer Svátků města Olomouce, které je v tomto roce, pokud nám to aktuální epidemiologická situace dovolí, plánováno na 3. června 2021 v Arcibiskupském paláci," uvedl mluvčí radnice Michal Folta.

Reklama

HELIPORT

Katalog firem » Hotely, ubytování » Penziony

Motorest se nachází na spojnici mezi Olomoucí a Šternberkem. V naší stylové restauraci Vám nabídneme jak široký výběr minutkových jídel, tak i hotová jídla a speciality našeho šéfkucha...