Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 2.9 °C

Je to splněný sen, řekl Chytil

Sport

17.11.2022

Autor: Petr Pelíšek

Pro útočníka Mojmíra Chytila to byl mimořádný večer. Proti Faerským ostrovům nastoupil poprvé za českou fotbalovou reprezentaci. A dal hned tři góly. Třiadvacetiletý hráč SK Sigma dal jako první v samostatné české reprezentaci tři branky při premiérovém startu a přispěl k vítězství 5:0 nad Faerskými ostrovy. „První zápas za nároďák a hned hattrick, toho si budu vážit,“ řekl Chytil.

Nepřekvapil jste tak trochu sám sebe?

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to čekal. Je to asi splněný sen. Povedlo se to navíc před domácími fanoušky, jsem rád.

Nebyl to váš první hattrick v sezoně. Ale jistě je tento cennější, než ten první v Uničově.

I v Uničově to byl důležitý hattrick, znamenal postup v poháru. Ale tento budu řadit určitě výše. První zápas za nároďák a hned hattrick, toho si budu vážit.

Ještě před hattrickem jste měl velkou šanci. Zjevně vám to sebevědomí neubralo.

První šance, tam gólman neudržel balón, dorážel jsem, ale netrefil to. Řekl jsem si, že je to škoda. Běželo mi hlavou, že jsem mohl dát gól při debutu, ale naštěstí se to později povedlo. Vstup do zápasu se mi povedl, ty góly byly jen třešnička na dortu.

Jste šestým hráčem v historii, který dal hattrick při debutu. To předvedli třeba Janda-Očko nebo Pepi Bican, legendy.

Pro mě je pocta být vůbec v reprezentaci. S nimi se vůbec nemůžu porovnávat. Moc jsem si to užil, jsou to fakt krásné dojmy. Nikdy by mě nenapadlo, že můžu hrát za nároďák. Šance si hrozně vážím, musím opakovat výkony v klubu, jedině tak se to podaří.

Jak jste se cítil před výkopem? Na hřišti jste vypadal v pohodě, jako při běžném utkání?

Byl jsem nervózní, ale na rozcvičce to ze mě padlo. Navíc jsme nastoupili všichni čtyři Olomoučáci, plus ještě Zimič. Jsem rád, že jsme si to mohli před našimi fanoušky užít.