Je libo jiný chlebíček? Bistro Helen láká na originální produkt inspirovaný Skandinávií - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 1. ledna 2026, dnes je Nový rok, venku je 1.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Je libo jiný chlebíček? Bistro Helen láká na originální produkt inspirovaný Skandinávií

Advertorial

25.2.2022

Autor: Advertorial

Legenda praví, že chlebíček je typicky český vynález připisovaný pražskému výrobci lahůdek Janu Paukertovi. Klasika – máslo, bramborový salát, kolečko uherského salámu, plátek šunky, dílek vejce a okurka na světlé vece. Tak vypadal Paukertův chlebíček na začátku 20. století. Bohužel v průběhu let z něj postupně zmizelo máslo, uherský salám, poctivá šunka a z veky se stal prefabrikát. Přesto je chlebíček uložen v pokladnici národního gastro bohatství i v srdcích obyvatel české kotliny.

Kdo ale popojel z domova kousek na jih, západ nebo sever, mohl zahlédnout a ochutnat i jiné obdoby našeho pokladu z dílen italských (bruschetta), francouzských (kanapky) či dánských (smørrebrød) mistrů. A právě varianta oblíbená ve Skandinávii – tmavý chléb, bohatě zdobený řadou delikátních ingrediencí – se stala inspirací kuchařskému týmu olomouckého Bistra Helen ve druhém patře Galerie Šantovka.

Chlebíčky z Bistra Helen

Foto: Bistro Helen

"Náš chlebíček je vlastně náš typický produkt. Pečeme si žitný chléb z vlastního kvásku, nebo bezlepkový low carb z dýňové mouky, vyrábíme si sýry a pomazánky, nakládáme zeleninu na dochucení a ozdobení," vysvětluje kreativní kuchařka Bistra Helen Magdaléna Tomečková. A proč se vydalo bistro touto cestou? "Snažíme se dělat věci jinak, s láskou, pracovat s opravdovými surovinami, a ne polotovary a náhražkami," říká Magdaléna.

Samozřejmě, že zprvu se zákazníci zrovna nehrnuli. Tým bistra ale počítal s tím, že každá nová cesta se musí prošlapat a ze směru neuhnul. Dnes už se našla početná skupina klientů, kteří dávají přednost třeba řepnému chlebíčku s kozím sýrem nebo vajíčkovému s cornichonem před šunkovým s vlašským salátem. K oblíbeným patří i chlebíček s tvarůžkovou nebo škvarkovou pomazánkou.

Pokud sháníte rychlou svačinku, chutnou večeři, nebo jen tak něco na zub, zkuste originální chlebíčky z Bistra Helen.

Advertorial

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce LEDEN 2026
66,6 % 66,6 % 66,6 % 66,6 %

PRO VELKÝ ÚSPĚCH SLEVA 66,6 % POKRAČUJE!!!

66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE!!!

66,6 % 66,6 % 66,6 % 66,6 %

www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz

Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou