UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Jan Navrátil s Petrem Ševčíkem přestoupili do Liberce
7.6.2016
Autor: rhe
Fotbalová Sigma počítá první ztráty po sestupu ze Synot ligy. Majitel Josef Lébr avizoval odchod třinácti hráčů, převážně těch, kterým končí hostování či smlouva. Dva hráči odchází nad rámec tohoto stavu. Jana Navrátila a Petra Ševčíka podepsal na tři roky Slovan Liberec.

"Ano, oba hráči odchází z našeho klubu na přestup do Liberce,“ potvrdil sportovní manažer SK Sigma Olomouc Ladislav Minář.
Jan Navrátil v dresu SK Sigma Olomouc odehrál 150 prvoligových zápasů, vstřelil v nich 25 branek. Petr Ševčík začal v prvním týmu pravidelněji nastupovat až letos v jarní části sezony, v nejvyšší soutěži za Sigmu odehrál 13 utkání, dal dvě branky.
Fotbalový Slovan Liberec tak získal dvě kvalitní posily do středové řady. Oba hráči podepsali s klubem tříletou smlouvu.
"Už má určité zkušenosti a fotbalově je ve výborném věku. Navíc je to krajní záložník, který dává celkem dost gólů, což u tohoto postu není zcela obvyklé. Když mu bylo dvacet, tak patřil k největším talentům našeho fotbalu," řekl k přestupu Jana Navrátila na libereckém webu nový trenér Jindřich Trpišovský.
Šestadvacetiletý Jan Navrátil působil v Sigmě od mládežnických let, když přišel jako jedenáctiletý z Přerova. V nejvyšší soutěži debutoval v červenci 2009, prvně se trefil a hned dvakrát v dubnu 2010 na hřišti Zbrojovky Brno, která o něj údajně měla zájem a bojovala o přestup s Libercem. Vždy vynikal bojovností a rychlostí.
Také dvaadvacetiletý Ševčík je odchovancem Sigmy Olomouc. Rodák ze Supíkovic v nejvyšší soutěži absolvoval 13 utkání a dal dva góly. V předminulé sezoně hostoval na podzim v Opavě a na jaře 2015 se vrátil na Hanou. Nastupoval však jen za B-tým, v áčku dostal větší šanci až pod trenérem Jílkem a v sestupovém jaru patřil k těm odvážnějším a fotbalovějším hráčům, ač byl v jedenáctce Sigmy nejmladším. "Chtěli jsme ho už v zimě, tehdy to ale nedopadlo. Osobně ho považuju za jednoho z nejtalentovanějších hráčů v Česku na jeho postu. Je mimořádně ofenzivě laděný, má výborný pohyb a počítáme s tím, že nahradí Shalu, kterému skončilo hostování," uvedl Trpišovský.

Kromě Navrátila s Petrem Ševčíkem, kteří přestoupili do Liberce, nebudou v Sigmě dále pokračovat hráči, kterým skončilo hostování. Jsou to Aidin Mahmutovič, Tomáš Malec, Renars Rode a Farid Zato, dalším hráčům končí smlouvy k 30. 6., to jsou David Bystroň, Jan Rajnoch, Denis Cana, Michal Ordoš, Jakub Rolinc a Martin Blaha.
Do přípravy s týmem se zapojí hráči, kteří byli na hostování, což jsou například Aleš Škerle, Jaroslav Svozil a Václav Vašíček. Přípravu na novou sezonu zahájí tým SK Sigma v pondělí 20. června.
ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce
Měsíc KVĚTEN - SLEVA 55% na kompletní dioptrické brýle
Podrobné informace:
ORANGE OPTIK OLOMOUC LAFAYETTOVA 5
Při nákupu kompletních brýlí, MĚŘENÍ ZRAKU ZDARMA!!!
Platba možná hotově, kartou, benefity i na fakturu.
Tel.:777 446 929
EMAIL: olomouc@orangeoptik.cz

DNES
Velká Bystřice slaví 750 let, o jejích krásách se natáčí šumný dokument
Zprávy z regionu
DNES
V rámci Olomoucké muzejní noci se můžete těšit i na noční jízdy historickým motoráčkem
DNEŠEK
DNES
Dnešek: ORk v Bounty, Královny v Sedmičce
Sport
14.5.2025