UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Holičtí fotbalisté zahájili druholigové jaro vítězně, přivezli cennou výhru z Opavy
12.3.2013
Autor: amb
Pokud chtějí fotbalisté 1. HFK Olomouc skutečně čeřit postupové vody ve druhé nejvyšší soutěži, pak je začátek jarních ligových odvet zastihl v solidní kondici. Mužstvo z Holice zvítězilo v 18. druholigovém kole na horké opavské půdě 1:0 a v tabulce je čtvrté pouhé čtyři body za oběma postupovými pozicemi.
Holický trenér Oldřich Machala měl před utkáním potíže se složením obranné čtveřice, protože se v týdnu zranil obránce Dadák a další defenzivní člen podzimní základní sestavy Kopecký nemohl hrát kvůli čtyřem žlutým kartám. Totéž se týkalo i záložníka Čtvrtníčka. Na druhé straně Opavané nastoupili oslabeni o vykartované Wirtha se Zapletalem a zraněného Metelku.
První šanci si připsali domácí, když útočník Prokeš poslal prudkou přihrávku před bránu a nabíhající Michal Šrom zamířil z voleje nad. Stejný hráč o dvě minuty později nastřelil z dvaceti metrů tyč brány svého jmenovce Vojtěcha.
Domácí tým měl od začátku duelu mírnou převahu, kterou však nedokázal přetavit ve vedoucí gól. Holičtí naopak hrozili z rychlých protiútoků, na obou stranách bylo vidět velké nasazení, utkání se hrálo ve vysokém tempu, čemuž pomáhala také atmosféra na stadionu s šestnácti sty diváky v ochozech.
Ve 26. minutě odcentroval hostující Bednář, ale míč jen těsně minul jeho nabíhající spoluhráče Žondru a Biolka. O sedm minut později se už ale holické mužstvo ujalo vedení, když z prvního doteku poslal Jovanović dlouhý balon za obranu, kde Žondra svedl souboj Žondra s opavským obráncem a udělal tak místo pro zakončení Bednářovi, který poslal míč přízemní střelou k tyči. Hned z rozehrávky měli Opavští velkou příležitost ke srovnání: z malého vápna hlavičkoval Prokeš, ale gólman Šrom vynikajícím zákrokem podržel svůj tým.
Pět minut před přestávkou vysunul domácí záložník Šrom na levé straně Prokeše, který se uvolnil přes obránce a poslal přihrávku Krčmaříkovi, jehož pokus však holický brankář vyrazil na roh. Na druhé straně mohl zvýšit Žondra; z pravé strany centroval Biolek, domácí obránce tečoval nešťastně na hlavu úplně osamoceného Žondry, který však ve vyložené šanci mířil pouze do rukavic gólmana Květoně.
Druhý poločas už byl z velké části jen bojem s terénem, ale nasazení a snaha byla na obou stranách stále velká. Domácí měli ještě několik slibných centrů, ovšem ani jeden neměl gólový parametr. V samém závěru se Opava pokusila o tlak, ale koncentrovaná obrana hostujícího týmu jednobrankový náskok uhlídala a tři body tak putovaly na Hanou.
"Zápas měl skončit remízou, my jsme vyhráli šťastným gólem," uznal kouč 1. HFK Oldřich Machala. "Máme ale tři body, naopak pro domácí je výsledek dost krutý. Opava prokázala kvalitu a já věřím, že se zachrání, do druhé nejvyšší soutěže patří," doplnil Machala.
„Pro nás skončil tento duel katastrofálně. Tohle se dnes stát nemělo. Kdybychom měli kvalitu, tak alespoň jednu ze šesti šancí proměníme," povzdechl si opavský trenér David Vavruška. "Hodně jsme si slibovali od nových hráčů s tím, že budou hrát v klidu, neboť nebyli součástí podzimního marastu. Bohužel se tak nestalo, byli zbytečně nervózní a z toho vyplýval i fakt, že nebyli schopni zpracovat balon. My to ale nebalíme, budeme bojovat," dodal zklamaně kouč sestupem silně ohroženého slezského celku.
Branka: 33. Bednář. ŽK: 19. Kostelný, 78. Sedláček - 26. Šimko, 49. Jovanović, 57. Čep. Rozhodčí: Ochotnický - Pilný, Arnošt. Diváků: 1624.
Sestava 1. HFK: Šrom - Čep, Murin, Jovanović, Šimko - Biolek (77. Korčián), Kobylík (90.+3 Nekuda), Kovář, Hromek, Bednář (89. Chmelo) - Žondra.
amb
Hlad a žížeň catering
Katalog firem » Restaurace, stravování » Catering, Rauty
Potřebujete catering, ale nechcete se spokojit s průměrem? Svatba, večírek, rozlučka se svobodou, oslava narozenin nebo chcete jen privátní večeři pro pár přátel? Jsme cateringová f...

DNES
České Vánoce: ozdobený stromeček, kapr, polibek pod jmelím i Ježíšek. Kde se vzaly naše tradice?
Sport
23.12.2025
Mora schytala na Spartě sedmičku
Sport
23.12.2025
Záložník Danijel Šturm přichází do Sigmy
Vánoce
23.12.2025

