Čtvrtek 17. října 2019, svátek má Hedvika, venku je 7.8 °C

Hokejistům HC Olomouc se nepovedlo zdolat Kladno

29.9.2019

Vedli o tři branky, ale nakonec berou jen jeden bod. Hokejisté HC Olomouc měli v šestém extraligovém kole Kladno na jeho stadionu jak se říká na lopatě. Jenže ani relativně jasný náskok na výhru v řádné hrací době nakonec nestačil.

Mora na ledě Kladna vedla po gólech Nahodila, Skladaného a Irgla v 22. minutě už 3:0. Vypadalo to na jednoznačný zápas, ale to Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem odmítli. Právě číslo 68 vstřelilo kontaktní branku, která vlila domácím novou krev do žil. Ještě do druhé přestávky po trefách Redlicha a Zikmunda bylo vyrovnáno. Ve třetí části mohl poslat Moru do vedení znovu Irgl, trestné střílení ale neproměnil, čehož mohl následně litovat. V prodloužení totiž vystřelil Kladnu druhou výhru v sezoně Zikmund.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 4:3 po prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Jágr (Zelingr, Kehar), 34. Redlich, 38. Zikmund, 62. Zikmund (Austin) - 10. Nahodil (Olesz, Švrček), 13. Skladaný (Hecl), 22. Irgl. Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 3625.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Smetana, Barinka - Jágr, Zikmund, Valský - Redlich, Stach, J. Strnad - Hajný, P. Machač, O'Donnell - Réway, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.
HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Valenta - Klimek, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Jan Tomajko a Zdeněk Moták.