Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 22.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Hokejisté HC Olomouc už mají po dovolené

Sport

9.5.2019 aktualizováno 9.5.2019 17:50

Autor: Petr Pelíšek

Dva noví útočníci a dva noví obránci se dnes hlásili na prvním tréninku suché přípravy extraligového týmu HC Olomouc. Čtvrtfinalista z minulé sezony se na tu novou bude chystat v domácích podmínkách, soustředění trenérské duo Jan Tomajko – Zdeněk Moták v plánu nemá.

Kádr Mory prošel přes dovolenkovou pauzu mírnou obměnou. Čtyři hráči z klubu odešli, naopak čtyři do něj přišli. Na Hané po skončení smlouvy nebudou dál působit útočníci Aleš Jergl a Bruno Mráz, také obránci Robin Staněk a Jakub Galvas. Novými tvářemi v týmu jsou forvardi Lukáš Klimek (Sparta Praha) a Marek Hecl (Trenčín), s nimi staronová dvojice beků Aleš Rašner a Tomáš Valenta. Ti oba již dříve v Olomouci působili. Přípravu Kohouti zahájili na zimní stadionu, trénovat budou v areálu a blízkém okolí.

Na tréninku byly všechny nové tváře. Slovák Marek Hecl, útočník Lukáš Klimek i navrátilec Alex Rašner. „S Lukášem Klimkem se známe dlouho, trénoval jsem ho na Spartě i ve Vítkovicích, i tohle rozhodlo, ale zajímali jsme se o něj už dlouho. Umí hrát na všech postech, takový univerzál, dobrý bruslař. Věřím, že bude posilou,“ řekl pro klubový web trenér HC Olomouc Zdeněk Moták, následně se rozhovořil o slovenském útočníkovi, „Marek Hecl je pak rychlonohý hráč. Mužstvo potřebuje takovou mladou krev.“

Moru čeká v přípravě i jedna neobvyklost. „Nechci to zakřiknout, ale máme předjednaný armádní teambulding. Ještě musím navštívit velitele 7. motorizované brigády v Hranicích. Možná to bude na Libavé. Nemáme nikde soustředění, takže tyhle dva dny by kluky mohly vytrhnout ze stereotypu. Nicméně ještě to není jisté,“ nastínil Zdeněk Moták nekonvenční přípravu, kterou plánují trenéři uspořádat ve spolupráci s Armádou České republiky.

„Někteří hráči budou mít individuální přípravu, třeba Zbyněk Irgl, tudíž tady s námi přes léto nebudou. Ale jinak budeme bývat kompletní,“ vysvětlil Jan Tomajko neúčast některých hráčů.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek